Jak dopasować podkład do naszej skóry?

Jak dopasować podkład do naszej skóry?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowo dobrany podkład to taki, który jest niemal niewidoczny na skórze. Trudno wyobrazić sobie coś gorszego niż efekt maski na twarzy. Aby uniknąć takiego rezultatu, warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tego kosmetyku. Jak wybrać podkład w zależności od typu karnacji czy cery? Istnieje kilka prostych trików, które pozwalają rozwiązać problem.

Idealnie dopasowany

Dobierając podkład, należy przede wszystkim pamiętać o kolorze i tonacji. Źle dobrany odcień widocznie zaznacza się na skórze, odcina od szyi i wygląda po prostu nienaturalnie. Wybierając zbyt jasny odcień, możemy uzyskać efekt chorobliwej bladości. Zbyt ciemny wygląda nieestetycznie. Równie ważna jest tonacja. Planując zakup podkładu, należy sprawdzić, jak wygląda na naszej skórze w świetle dziennym. Jeśli wtapia się w skórę, jest idealnie dobrany. W związku z tym warto przetestować nawet trzy odcienie. Zbyt ciepłe, tak samo jak zbyt chłodne dla danego typu urody – postarzają twarz. Jednocześnie należy wybierać kosmetyk, który odpowiada na specyficzne problemy lub potrzeby cery. W przypadku problematycznej najlepiej sprawdzają się podkłady kryjące, które ujednolicają koloryt i maskują ewentualne niedoskonałości czy przebarwienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zimowe czapki na dzieci – jak połączyć wygodę ze stylem?
Zimowe czapki na dzieci – jak połączyć wygodę ze stylem?
Niemowlęta i małe dzieci, dla których najistotniejsze jest utrzymanie zimą prawidłowej temperatury ciała, poprzez niedopuszczenie do wychłodzenia zarówno w trakcie […]
Ostatnie wpisy