Z czego pić yerbę?

Z czego pić yerbę?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest yerba mate?

Yerba mate jest to herbata, którą nazywa się często herbatą paragwajską, misyjną lub jezuicką. Herbata ta była już zanan setki lat temu, ponieważ pierwszymi jej konsumentami byli Indianie, którzy zamieszkiwali tereny Parany, czyli było to plemię Guarana. Yerba mate jest znana z wielu właściwości takich jak reguluje ciśnienie krwi i obniża napięcie mięśni szkieletowych, pobudza trawienie, układ nerwowy oraz pobudza serce. Również zawiera magnez — w przeciwieństwie do kawy — i witaminę B, C. Jeśli już wiesz czym charakteryzuje się, to przejdźmy do następnego problemu.

Z czego pić yerbę? Z czego pić yerbę?

Zestawy do yerby — oto co potrzebujesz. Podstawą jest wybór odpowiedniego naczynia, w którym będziesz parzył yerba mate. Tutaj jest ogromna ilość wyboru spośród naturalnych tykw. Tykwa jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, z którego powstają naczynia do herbaty paragwajskiej, naczynie to jest wykonane z suszonych owoców tykwy, często zakończone u góry metalową obwódką. Ponadto dużą popularnością oraz praktycznością cieszą się naczynia ceramiczne. Jeśli masz już “kubek” to potrzebujesz jeszcze bombille, czyli łyżeczkę/słomkę wyposażona w sitko. Jest to konieczne, ponieważ, yerba mate to pokruszone liście, które zalewa się ciepłą wodą, bez tego sitka komfort picia jest bardzo niski. Wyróżnia się aż trzy typy bombilla — płaski, spiralny oraz filtrująca. Wybór już zależy od osobistej preferencji. Wszystkie produkty bez problemu możesz kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich podstawowych części powinien się składać domowy grzejnik?
Z jakich podstawowych części powinien się składać domowy grzejnik?
Instalacja grzewcza jest jedną z najważniejszych w całym domu. Aby działała sprawnie, wydajnie i poprawnie, niezbędne jest dopasowanie do niej […]
Ostatnie wpisy