Konsultacje dietetyczne online – stacjonarnie czy online?

Istniejąca już od ponad roku pandemia, całkowicie zmieniła znaną nam do tej pory rzeczywistość, dotychczasowe sposoby funkcjonowania oraz ograniczyła aktywność ludzi w bardzo wielu obszarach. Wszechobecna praca zdalna, ograniczony dostęp do placówek sportowych typu baseny, siłownie czy kluby fitness oraz konieczność minimalizowania kontaktów z innymi ludźmi, odciska swoje piętno na kondycji fizycznej i psychicznej Polaków. Okazuje się, że coraz więcej osób potrzebuje wsparcia profesjonalistów różnych dziedzin, w radzeniu sobie z negatywnymi , osobistymi skutkami pandemii – zarówno w obszarze psychicznym, jak i fizycznym.

Po pomoc przez internet

Odpowiedzią na tę, wyraźnie powiększająca się, potrzebę oraz ze względu na coraz gorszą kondycję fizyczną Polaków, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio konsultacje dietetyczne przez internet.

Wizyta u dietetyka online praktycznie niczym nie różni się od bezpośredniej konsultacji w gabinecie. W jej trakcie, specjalista zbierze od nas szczegółowy wywiad na temat naszego stanu zdrowia, rodzajów i częstotliwości przyjmowanych posiłków oraz naszych nawyków żywieniowych. Informacje te posłużą przygotowaniu indywidualnych zaleceń, diety oraz dalszych kroków postępowania w drodze do osiągnięcia naszych zdrowotnych celów. 

Warto podkreślić również, że wielką przewagą konsultacji dietetycznych przez internet, jest brak konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazd do poradni, oraz dostępność specjalistów, z których usług normalnie, ze względu na odległość, nie moglibyśmy skorzystać.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 19 =