W jakie składniki powinny być bogate karmy bytowe dla kotów?

W jakie składniki powinny być bogate karmy bytowe dla kotów?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karma bytowa to podstawowy posiłek, który kot dostaje codziennie. Uwzględnia zapotrzebowanie energetyczne kota i jego wiek. Ponadto dostarcza niezbędnych składników odżywczych i jest pożywny. Dzięki temu domowy pupil ma szansę na zdrowe funkcjonowanie przez wiele lat. 

Pożywna i smaczna

Karmy bytowe dla kotów występują w dwóch formach: mokrej i suchej. Ich niewątpliwą zaletą jest różnorodność smaków i konsystencji. Dzięki temu łatwo o wybór pokarmu, który zaspokoi potrzeby kota. Dotyczy to w szczególności nieco bardziej wybrednych pupilów. Warto przy tym pamiętać, że karma bytowa to podstawowy posiłek, dlatego muszą się w nim znaleźć niezbędne dla zdrowia składniki. Wśród nich prym wiedzie dobrej jakości mięso. Ponadto są to witaminy, minerały, aminokwasy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Ostateczny skład karmy będzie dostosowany do wieku i potrzeb kota. Karma dla kociąt będzie bogatsza w wapń, białko i inne składniki wspomagające rozwój. Wynika to z faktu, że młode koty mają większe zapotrzebowanie na energię. W karmie dla kotów dorosłych znajdą się z kolei polifenole spowalniające proces starzenia oraz składniki chroniące stawy i układ moczowy. Posiłki dla kocich seniorów będą też mniej kaloryczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drewniane anioły – idealny prezent na każdą okazję
Drewniane anioły – idealny prezent na każdą okazję
Poszukując unikatowego prezentu, który pasuje na wiele okazji, warto zainteresować się wyrobami rękodzielniczymi. Tego rodzaju upominek możemy wręczyć zarówno kobiecie, […]
Ostatnie wpisy