W jakich warunkach należy przechowywać pellet?

W jakich warunkach należy przechowywać pellet?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie we własnym domu nowoczesnego kotła grzewczego przystosowanego do spalania pelletu. Jest to bowiem paliwo stałe charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi, a jednocześnie stosunkowo tanie (tona kosztuje od 700 do maksymalnie 800 zł). Ogromnie istotną rolę odgrywa jego właściwe przechowywanie, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jakość materiału. Na szczęście w ofercie każdego producenta pelletu drzewnego główne miejsce zajmuje wyrób zapakowany w solidne worki z tworzyw sztucznych.

Dostęp świeżego powietrza to gwarancja wydajnego spalania

Najlepiej jest kupować pellet w plastikowych workach ze specjalnym systemem igłowania, bo dzięki temu magazynowany materiał może swobodnie oddychać, co do minimum ogranicza ryzyko jego zawilgotnienia. Oczywiście podstawowy warunek to zadaszone pomieszczenie i całkowicie suche podłoże, które nie jest w żaden sposób narażone na bezpośredni kontakt z wodą gruntową. Zdecydowanie najbardziej optymalnym miejscem do przechowywania pelletu drzewnego jest domowa piwnica, odrębna przybudówka (w formie szopy), ewentualnie specjalnie wydzielona przestrzeń w budynku gospodarczym. Jeśli natomiast paliwa jest wyjątkowo dużo i występuje w luźnej postaci (np. służy do ogrzewania zakładu przemysłowego), to wówczas najlepiej składować je w wolnostojących silosach o objętości co najmniej 5 metrów sześciennych. Jeszcze innym sensownym rozwiązaniem jest stosowanie dedykowanych zbiorników wykonanych z wytrzymałego metalu, ustawionych w kotłowni albo w jej pobliżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym należy pamiętać przy transporcie kota?
O czym należy pamiętać przy transporcie kota?
Transport kota jest niezbędny w wielu sytuacjach. Najczęściej trzeba go przetransportować na wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Bardzo ważne jest to, […]
Ostatnie wpisy