W jaki sposób dbać o swój wzrok?

W jaki sposób dbać o swój wzrok?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrok to bardzo cenny zmysł i należy o niego odpowiednio dbać. Wady wzroku można korygować za pomocą dobrze dobranych okularów, warto jednak zmienić niektóre nawyki, które mogą powodować zmęczenie oczu i dyskomfort. Odpowiednia dieta oraz suplementacja też korzystnie wpłynie na oczy. Co jeszcze można zrobić dla swojego wzroku?

Sposoby na zdrowe oczy

Bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu okulistycznego. Lekarz dobierze optymalne szkła, które sprawią, że oczy nie będą się męczyły podczas pracy przy komputerze lub w czasie jazdy samochodem. Okulary powinny być regularnie zmieniane, ponieważ w ciągu życia wada wzroku może się pogłębiać lub cofać. Więcej informacji na temat badań wzroku można znaleźć tu: https://medaroptyk.pl/. Dieta bogata w witaminy oraz w przeciwutleniacze też może korzystnie wpływać na wzrok. Szczególne znaczenie ma tutaj witamina A oraz kwasy omega. Praca przy komputerze jest szczególnie męcząca dla oczu, dlatego warto ustawić monitor w optymalnej odległości od oczu i robić częste przerwy w czasie pracy. Ważne jest również właściwe oświetlenie w pomieszczeniu, w którym się pracuje lub czyta książki. Światło powinno padać bezpośrednio na podręcznik lub na gazetę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze torebki – wiosna 2018
Najmodniejsze torebki – wiosna 2018
Damska torebka to jeden z najważniejszych dodatków. Bez niej większość z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. W torbie nosimy […]
Ostatnie wpisy