Uprawianie sportu od najmłodszych lat a kwestia motywacji dziecka – od nagród do dumy

Uprawianie sportu od najmłodszych lat a kwestia motywacji dziecka – od nagród do dumy
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy lubi być docenianym, niezależnie od wieku. Dla dzieci sukcesy w szkole może i są powodem do zadowolenia, ale ilość wyrzeczeń, jakie wiążą się z dobrymi ocenami, czasami może zniweczyć całą radość. By motywacja do codziennego działania była lepsza, trzeba dodać coś więcej. Często to uprawianie sportu daje ogromną motywację, zwłaszcza gdy obowiązki związane ze szkołą stają się przytłaczające. Warto więc zakupić dla naszej pociechy wieszak na medale Sztuki walki mogą być sportem, który napędzi do dalszych sukcesów. Wiążą się one z przypływem adrenaliny i rozładowaniem emocji, co jest bardzo ważne po ciężkim dniu w szkole. Sukcesy w nauce, jak i w sporcie możemy nagradzać na wiele sposobów. Dobre oceny w szkole mogą być pretekstem do zapisywania dzieci na sportowe obozy czy wzięcia udziału w turnieju. Te z kolei prowadzą do zdobywania nagród, które dodatkowo zachęcają do wzmożonego wysiłku w nauce. W ten sposób szkoła i sport wzajemnie się uzupełniają, co napędza machinę rozwoju dziecka.

Motywacja poprzez nagrody

Wiele jest sposobów motywowania. Te związane z surowym podejściem i karami za złe zachowanie odeszły już raczej do przeszłości. Teraz stawia się na nagrody – zarówno za sukcesy w nauce, jak i dobre osiągnięcia w sporcie. Prezent dla biegacza może być rzeczowy, ale też wiązać się z przyjemnym wyjazdem. Wszystko zależy od tego, co lubi nasz młody sportowiec. Duma z uprawiania sportu i zdobywania kolejnych nagród jest wspaniałą rzeczą, która bezsprzecznie wzmacnia pewność siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dla kogo przeznaczone są szkolenia motywacyjne
Dla kogo przeznaczone są szkolenia motywacyjne
Szkolenia motywacyjne stają się coraz bardziej powszechnie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Ich pozytywne skutki, a także działanie najlepiej […]
Ostatnie wpisy