Taśmy dwustronne i ich zastosowanie.

Taśmy dwustronne i ich zastosowanie.
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Taśmy dwustronne są bardzo pomocnym narzędziem. Co ciekawe używane są one nie tylko w papiernictwie – ich zastosowanie jest znacznie szersze. W tym krótkim artykule rozszerzymy nieco temat taśm dwustronnych klejących. Dowiesz się w nim, z czego są wykonane te przydatne narzędzia oraz w jakich celach możemy je wykorzystywać.

Taśmy dwustronne to specjalny rodzaj taśmy klejącej, który posiada warstwę kleju z obydwu stron. Dzięki temu, możemy skleić ze sobą dwie równoległe płaszczyzny w taki sposób, że nie widać śladów łączenia. Taśma dwustronna składa się z nośnika, kleju oraz przekładki zabezpieczającej. Czym są te elementy? Nośnik, to po prostu siatka, papier lub włóknina, na której znajduje się klej. Klej – w wypadku taśm dwustronnych – pokrywa nośnik z dwóch stron. Natomiast przekładka zabezpieczająca, to po prostu pasek papieru, który zabezpiecza wewnętrzną stronę taśmy dopóki jej nie użyjemy.

Do czego możemy użyć taśm dwustronnych? Ich zastosowanie jest bardzo różnorodne. Otóż przyjęło się, że używamy tego narzędzia do łączenia papieru lub tektury. Niemniej jednak, okazuje się, że taśma dwustronna ma o wiele więcej ciekawych zastosowań.

Na przykład pewne mocne odmiany taśmy dwustronnej używane są w stolarstwie. Za jej pomocą można połączyć dwie drewniane płaszczyzny – oczywiście pod warunkiem, że idealnie do siebie pasują.

Taśm dwustronnych używa się jako alternatywy dla kleju nawet w przemyśle ceramicznym! Oczywiście w tym wypadku potrzeba także bardzo mocnego produktu, a płaszczyzny, które się ze sobą skleja muszą idealnie przylegać.
Są również taśmy dwustronne piankowe, które sprawdzają się przede wszystkim przy mocowaniu luster lub szyb. Do gładkich powierzchni jest idealna. Ma mocną i natychmiastową przylepność.

Okazuje się, że taśmy dwustronne stosuje się także w dosyć ekstremalnych celach. Niektóre przedsiębiorstwa używają niebywale silnych taśm do klejenia metalowych lub nawet granitowych płaszczyzn! Można powiedzieć, że taśma dwustronna w takich przypadkach jest prawdziwą konkurencją nawet do najmocniejszych klejów!

To tylko niektóre z zastosowań praktycznego narzędzia jakim jest taśma dwustronna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, zasięgnij języka w najbliższym sklepie budowlanym lub poszukaj więcej informacji w Internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty idealne dla każdej kobiety
Prezenty idealne dla każdej kobiety
Niekiedy ciężko dobrać prezent, nawet jeśli dobrze znamy kobietę, której chcemy coś kupić. Nieważne, czy to mama, siostra, przyjaciółka, żona. […]
Ostatnie wpisy