Sposoby na zadbaną brodę

Sposoby na zadbaną brodę
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja przede wszystkim

Długa i zadbana broda to znakomity atrybut męskości. Aby jednak wyglądała ona efektownie, należy o nią odpowiednio zadbać. Punktem wyjścia jest regularne mycie i czyszczenie. Mycie brody pozwala oczyścić włosy z drobinek jedzenia, a także innych zanieczyszczeń, jakie osadzają się na niej w ciągu dnia. W związku z tym, że broda znakomicie chłonie różnego rodzaju zapachy, warto stosować odpowiednie kosmetyki, które pomogą się ich pozbyć.

W drogeriach lub salonach barberskich znaleźć można specjalistyczne szampony do higieny brody, które doskonale czyszczą włosy, a także nadają im miękkości oraz świeżego, neutralnego zapachu. Żeby uzyskać piękną i efektowną brodę należy również pamiętać o jej regularnym rozczesywaniu, pielęgnowaniu oraz przycinaniu. Takie zabiegi kosmetyczne skutecznie wzmacniają włosy na brodzie i poprawiają ich wygląd.

Styl życia i jego wpływ na wygląd brody

Warto wiedzieć, że wpływ na ostateczny wygląd brody ma nie tylko sposób jej pielęgnacji, ale także styl życia. W związku tym, że włosy w blisko osiemdziesięciu procentach składają się z białek, dostarczanie odpowiedniej ilości tego budulca w znaczny stopniu wpływa na tempo wzrostu włosów. Aby cieszyć się bujnym i lśniącym zarostem, warto zadbać o stosowaniu zbilansowanej diety bogatej w błonnik, węglowodany złożone, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy.

Pomóc w uzyskaniu efektownej brody pomóc może także odpowiednie wysypianie się, a także regularna aktywność fizyczna. Co ciekawe negatywny wpływ na jakość zarostu może mieć przewlekły stres. Powyższe przykłady pokazują, że tylko kompleksowe dbanie o swe zdrowie pozwala uzyskać wymarzony efekt w postaci pięknej i zadbanej brody.

Tekst powstał we współpracy z MenLand – strefa faceta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie wind towarowych
Zastosowanie wind towarowych
Winda to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest przenoszenie różnych obiektów w tzw. osi pionowej. Zazwyczaj jest ona na stałe zamontowana […]
Ostatnie wpisy