Jak dobrać odpowiedni kształt tipsów do swoich paznokci?

Jak dobrać odpowiedni kształt tipsów do swoich paznokci?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór kształtu paznokci naturalnych, ale także tipsów może mieć spory wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, jak również na estetyczną stronę manicure. Dobrze dobrany sposób opiłowania warstwy rogowej może wyszczuplić nasze palce i sprawić, że dłoń stanie się delikatniejsza. Pamiętajmy też o stronie praktycznej dbania o paznokcie. Zbyt długa płytka będzie nam utrudniała wykonywanie podstawowych czynności, dlatego nie powinna ona wystawać więcej niż 2 milimetry poza opuszek palca. Najbardziej uniwersalnym kształtem są ponadczasowe kwadraty. Dzisiaj nikt już nie piłuje paznokci w szpic z ostrą końcówką, ale delikatny owal lub tzw. migdałki są doskonałą alternatywą dla tego przemijającego trendu.

Im drobniejsza dłoń, tym dłuższe paznokcie

Zakładając tipsy, możemy pozwolić sobie na nieco dłuższy manicure, jednak warto trzymać się kilku zasad. By wydłużyć palce, najlepiej sprawdzi się owalna płytka. Jeśli natomiast mamy bardzo smukłe, zgrabne dłonie możemy pozwolić sobie na kwadraty. Efekt wyszczuplenia wzmocnimy, gdy nakładając lakier, po bokach płytki zostawimy niedomalowane paski. Wtedy kolor będzie przyciągał wzrok, dzięki czemu nasze paznokcie nabiorą pożądanej delikatności. Na co dzień jednak najlepiej sprawdza się krótki manicure, ponieważ zarówno płytka naturalna, jak i tipsy będą w takiej wersji o wiele bardziej odporne na uszkodzenia, a to zapewni nam długotrwały efekt. Oczywiście nie musimy trzymać się ściśle ogólnych wytycznych. Najważniejsze by dłonie podobały się nam, a w takim przypadku sprawdzi się każdy kształt, kolor oraz długość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinien posiadać ekspert kredytowy?
Jakie cechy powinien posiadać ekspert kredytowy?
Ekspert kredytowy to osoba, która ma głębokie zrozumienie tego, jak działa system kredytowy. Może to być osoba fizyczna lub firma, […]
Ostatnie wpisy