Silnik elektryczny – z jakich elementów się składa?

Silnik elektryczny – z jakich elementów się składa?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silnik elektryczny jest maszyną, która przekształca energię elektryczną w energię mechaniczną. Silnik może być napędzany przez siłę zewnętrzną lub przez moment obrotowy powstający, gdy przepływa przez niego prąd. Ponadto istnieją dwa rodzaje silników: prądu stałego (DC) i prądu zmiennego (AC). Silniki prądu stałego są używane głównie w małych urządzeniach, takich jak suszarki do włosów i odkurzacze. Silniki prądu zmiennego znajdują się we wszystkim, od wentylatorów sufitowych po duże maszyny przemysłowe, takie jak pompy i kompresory.

Główne elementy silnika prądu przemiennego obejmują następujące elementy:

Armatura 

Armatura składa się ze zwojów drutu owiniętych wokół żelaznych laminatów, które tworzą bieguny. Armatura jest umieszczona wewnątrz stojana, aby wytworzyć pole elektromagnetyczne, które jest prostopadłe do wału biegnącego przez środek stojana.

Stojan 

Stojan jest nieruchomą częścią silnika elektrycznego, zawierającą magnesy stałe lub elektromagnesy, które przyciągają i odpychają cewki twornika w wirującym polu magnetycznym, dzięki czemu tworniki obracają się, gdy mijają każdy biegun na swojej drodze wokół wału.

Wał 

Wały są używane do łączenia ruchu obrotowego między maszynami, takimi jak koła zębate, koła pasowe i koła zamachowe. Mogą być również używane z innymi maszynami, takimi jak tokarki, prasy wiertnicze lub piły.

Jeśli chcesz go posiadać, to silnik elektryczny sklep, jest miejscem, w którym zrealizujesz swój cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko zmienić swój wizerunek?
Jak szybko zmienić swój wizerunek?
Najprostszą metodą na zmianę wizerunku jest wizyta u fryzjera. Niestety zazwyczaj brakuje nam odwagi na prawdziwą rewolucję i pozostajemy przy […]
Ostatnie wpisy