Rzeczy z wikliny, które sprawdzą się w ogrodzie

Rzeczy z wikliny, które sprawdzą się w ogrodzie
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiklina to materiał w pełni naturalny, który służy głównie do wytwarzania różnego rodzaju mebli, koszy czy innych wyrobów. Wiele z tych rzeczy doskonale znajduje swoje miejsce w ogrodzie, ponieważ są one z jednej strony atrakcyjne pod względem wizualnym, z drugiej zaś praktyczne i wytrzymałe. Mowa tutaj m.in. o parawanach z wikliny, wykorzystywanych powszechnie jako konstrukcje oddzielające od siebie poszczególne strefy – np. wypoczynkową od jadalnianej. Parawany te można znaleźć np. na https://www.wiklinowy-ogrod.pl/parawany-c-5.html. Pozostałe elementy ogrodowe zostaną wymienione w dalszej części artykułu. 

Postaw na wysoką jakość wykonania i nietuzinkowy wygląd

W przestrzeniach ogrodowych doskonale sprawdzają się meble wykonane z wikliny w postaci krzeseł, stołów czy foteli (a także huśtawek), gdyż pięknie się prezentują, a na dodatek są wygodne – zwłaszcza jeśli wyposażymy je w miękkie siedziska albo poduszki. Kolejnym interesującym produktem są specjalne maty wiklinowe wytwarzane ręcznie, które można z powodzeniem stosować jako osłonę na balkon. Są one również znakomitym sposobem na ozdobienie starego i brzydkiego płotu, altany czy ściany domu albo budynku gospodarczego.

Na uwagę zasługują także płotki wiklinowe, okalające rabaty i w ten sposób zabezpieczające je przed wiatrem, a ponadto oddzielające od siebie różne strefy. Tego typu konstrukcje są też niekiedy wykorzystywane do wyznaczania granic posesji. Wiklina ogrodowa służy również do wyrobu takich elementów, jak choćby kwietniki i kosze na rośliny, skrzynie na zioła, karmniki dla ptaków, fantazyjne rowerki, a także piękne kule dekoracyjne (np. w postaci osłon na lampy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do rodzinnego grillowania?
Co przyda się do rodzinnego grillowania?
Grillowanie to obecnie niezwykle popularna i modna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wspólne przygotowywanie smakołyków integruje całe rodziny i […]
Ostatnie wpisy