Rozwód – jak powinien wyglądać jego przebieg, aby był korzystny dla każdej ze stron

Rozwód – jak powinien wyglądać jego przebieg, aby był korzystny dla każdej ze stron
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwody z powodu swojej złożonej specyfiki oraz często skomplikowanego przebiegu należą do jednych w najtrudniejszych spraw rozpatrywanych przez sądy okręgowe. Często wiążą się one ze skrajnymi emocjami oraz indywidualnymi trudni przeżyciami każdej ze stron. Sytuacja robi się jeszcze trudniejsza, gdy poza samym rozwodem dochodzą kwestie podziału majątku oraz opieki nad małoletnimi dziećmi. W związku z wieloma trudnościami niezwykle ważne jest skorzystanie z usług sprawdzonego biura adwokackiego takiego jak https://www.adwokat-figzal.pl/rozwody-i-alimenty/, które pomoże nam sprawnie przejść przez ten niełatwy dla obu stron proces. Czy w takiej sytuacji możliwe jest w ogóle rozwiązanie szybkie i korzystne dla obu stron? Okazuje się że jak najbardziej. Ważna jest jednak nić porozumienia pomiędzy stronami oraz wcześniejsze ustalenie między sobą pewnych fundamentalnych kwestii. 

Rozwód bez orzekania o winie

W sytuacji gdy obu stronom zależy na szybkim rozpatrzeniu sprawy, dobrym rozwiązaniem może okazać się orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie jednej ze strony. Dobry adwokat bez trudu napisze tego typu pozew, ważnym jest jednak aby małżonkowie wykazali się wspólną wolą co do opieki rodzicielskiej i alimentów oraz podziału wspólnego majątku. W takiej sytuacji decyzja często następuje już w czasie pierwszej rozprawy, każda ze stron otrzymuje zwykle taka część majątku oraz władzy rodzicielskiej o jaką wnioskowała a koszty sądowe dzielone są równomiernie.

Zgoda co do dalszego losu dzieci

Niezwykle istotnym jest również zgodność co do przyszłego losu małoletnich dzieci. Wcześniejsze ustalenie z którym z małżonków dziecko będzie mieszkało a, które płacić będzie na jego rzecz alimenty potrafi bardzo usprawnić cały przewód sądowy oraz obniżyć jego koszty. Co prawda sąd w każdym przypadku ma obowiązek zasądzenia alimentów jednak w sytuacji gdy małżonkowie dojdą do porozumienia mogą okazać się one symboliczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie okulary kupić nastolatkowi?
Jakie okulary kupić nastolatkowi?
W naszym kraju z roku z na rok wzrasta liczba młodych ludzi, którzy z powodu różnych wad wzroku są zmuszeni […]
Ostatnie wpisy