Rozmycie ostrości widzenia – na jakie choroby oczu może wskazywać?

Rozmycie ostrości widzenia – na jakie choroby oczu może wskazywać?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmycie ostrości widzenia może mieć wiele przyczyn – od prostej wady wzroku przez poważniejsze choroby oczu, jak również powikłania innych chorób niezwiązanych z okulistyką. Z tego powodu nie powinniśmy nigdy bagatelizować tego typu objawów, zwłaszcza u dzieci. Okulista dziecięcy Siedlce rozwieje nasze wątpliwości co do przyczyny zaburzenia. Nieleczone problemy z widzeniem u dzieci mogą negatywnie wpływać na ich rozwój i wyniki w nauce.

Niewyraźnie widzę…

Wśród najczęstszych przyczyn są wady wzroku, takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. To wady soczewki, w których konieczny jest dobór odpowiednich szkieł korekcyjnych. Jedną z rzadszych chorób, która objawia się zaburzeniami ostrości, jest stożek rogówki. To dosyć mało znana przypadłość polegająca na patologicznej zmianie kształtu rogówki. Odpowiednio wcześnie wykryta i odpowiednio leczona nie powinna sprawiać problemów w życiu codziennym. Jeśli zmiana ostrości zachodzi nagle, a oczy łzawią i są nadwrażliwe na światło, możemy podejrzewać właśnie tę chorobę.

Niewielki stożek rogówki może być leczony zachowawczo, jednak często potrzebny jest zabieg. O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz okulista na podstawie przeprowadzonego badania.

Przykład takiej procedury można znaleźć na: https://okulista.pl/zabiegi/zabieg-typu-crosslinking/. Zabieg crosslinkingu przeprowadza się z udziałem światła ultrafioletowego i pozwala on na zahamowanie postępu choroby. Jeśli tylko pacjent nie ma przeciwwskazań, jest to stosunkowo bezpieczna i mało inwazyjna metoda walki z tym problemem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas
Nieocenione akcesoria i zabawki, które zajmą najmłodszych na długi czas
Gotowanie obiadu, pranie, sprzątanie i opieka nad niemowlakiem może być nie lada wyzwaniem nawet dla bardzo zorganizowanej mamy. Jak sobie […]
Ostatnie wpisy