Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej – o czym nie można zapomnieć?

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej – o czym nie można zapomnieć?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza Komunia Święta to bardzo istotne wydarzenie. Z racji tego, że w znaczącej liczbie przypadków jest udzielana dzieciom, to na rodzicach spoczywa większość obowiązków związanych z logistyką tego przedsięwzięcia. Aby wszystko było tak, jak należy, trzeba pamiętać o dopełnieniu niezbędnych formalności oraz skompletowaniu tego, co niezbędne. O czym szczególnie powinniśmy pamiętać? 

Zadbać o najdrobniejsze detale 

Po pierwsze, na liście zakupów musi znaleźć się książeczka zawierająca modlitwy i pieśni. Idąc o krok dalej, dziecko przystępujące do komunii potrzebuje różańca. Najlepiej zaopatrzyć się także w specjalną ozdobną sakiewkę lub pudełeczko służące do jego przechowywania i chroniące go przed zniszczeniem. Pięknym dodatkiem będzie łańcuszek z medalikiem przedstawiającym Matkę Boską. Nie tylko stanie się ozdobą w tym wyjątkowym dniu ale będzie mógł towarzyszyć niemalże przez całe życie pełniąc rolę sentymentalnej biżuterii. Koniecznie trzeba zainwestować w świecę, która będzie stosownie się prezentować i okaże się przydatna podczas liturgii. Obowiązkowo zadbajmy o komfort pociechy. Upewnijmy się, że stroje na tę okazję są odświętne, dopasowane do okazji oraz wygodne w noszeniu. Sukienki komunijne dla dziewczynek na przebranie z pewnością przydadzą się podczas świętowania w domowym zaciszu lub w restauracji po zakończonej mszy. Uważnie sprawdźmy godzinę rozpoczęcia się wydarzenia i zatroszczmy się o to, by znaleźć się na miejscu z wyprzedzeniem czasowym i uniknąć korków. Dzięki temu wszystko będzie tak, jak powinno. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Funkcje nowoczesnych mopów
Funkcje nowoczesnych mopów
Obok wielkich technologii, prężnie rozwija się ta pozwalająca na szybkie, efektywne i łatwe sprzątanie domu. Dostępne są inteligentne odkurzacze samodzielnie […]
Ostatnie wpisy