Podawanie leków noworodkom – jak to robić?

Podawanie leków noworodkom – jak to robić?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie dozowanie leków jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci, ponieważ młody organizm cechuje wyjątkowa wrażliwość na wszelkie medykamenty. Im mniejsza waga malucha, tym większe mogą być negatywne skutki podania za małej lub za dużej dawki. Każdy rodzic powinien stosować zasady bezpiecznego podawania leków, aby uniknąć niepożądanych objawów u dziecka. Bardzo pomocne są tutaj akcesoria, które usprawniają proces dozowania i dawkowania lekarstw.

Dozator do leków, łyżeczka, a może strzykawka?

Każdy, kto ma w domu noworodka, staje przed dylematem – jak podać maluchowi lek, aby zachować jego skuteczność? Przede wszystkim róbmy to, gdy dziecko jest spokojne. Powinniśmy ułożyć je na rękach w pozycji półleżącej, tak, aby jego głowa była uniesiona. Nogi noworodka warto zawinąć w kocyk. Bardzo ważne jest stosowanie się do wskazówek lekarza i dawanie dziecku ilości medykamentu dostosowanej do jego wieku i wagi. Pamiętajmy o precyzji dawkowania, która pozwala uzyskać przewidywane działanie terapeutyczne. Jednym ze sposobów jest zastosowanie łyżeczki z miarką, drugim zaś – użycie odpowiedniej strzykawki. Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowej precyzji, szczególnie w przypadku silniejszych leków, warto zdecydować się na specjalny kroplomierz. Pozwala on w wygodny i łatwy sposób przygotować dokładnie taką dawkę, jaka została zalecona. Szybkie i wygodne podanie leku to mniej stresu dla niemowlęcia, a także dla rodziców. Dokładna aplikacja pozwala mieć pewność, że leczenie przebiega prawidłowo i jest zgodne z zaleceniami lekarza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wpływ dźwięków na rozwój dziecka
Wpływ dźwięków na rozwój dziecka
Wszystkie codzienne czynności generują dźwięki – są one słyszalne nawet podczas oddychania czy chodzenia. Towarzyszą one małemu dziecku w brzuchu […]
Ostatnie wpisy