Osłuchiwanie się z językiem obcym

Osłuchiwanie się z językiem obcym
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka obcego języka nie jest sprawą łatwą, ani tym bardziej oczywistą. Istnieje wiele metod dydaktycznych, których skuteczność jest kwestią indywidualną. Obcokrajowcom przyswojenie zasad języka polskiego na ogół przysparza wielu problemów. Jakie są zatem najbardziej efektywne pomoce przyspieszające ten proces?

Po nitce do kłębka

Wszyscy doskonale wiemy, że z obcą mową najłatwiej oswajamy się, mieszkając w kraju, którego obywatele posługują się nią na co dzień. Dlatego też nauka języka obcego dla obcokrajowców przebiega dużo szybciej od momentu ich przeprowadzki do Polski. Dzieje się tak z powodu możliwości osłuchania się z językiem. Imigranci wystawieni są na działanie polskojęzycznych mediów, jak radio grające w pracy, czy włączony telewizor w domu. Co więcej, mogą korzystać z pomocy naukowych w postaci podcastów lub zapisać się na kurs w profesjonalnej placówce szkoleniowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić domową nalewkę?
Jak zrobić domową nalewkę?
Wielu amatorów wieczorów w towarzystwie z procentami w tle przynajmniej raz pomyślało: „Jak zrobić domową nalewkę”? Nic nie imponuje bowiem […]
Ostatnie wpisy