Naturalne mydła w kostce

Naturalne mydła w kostce
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kojarzone jeszcze do niedawna z czasami minionymi mydła w kostkach ponownie zyskują na popularności. Z uwagi na zagrożenia wynikające z nadmiernego użytkowania produktów obudowanych plastikiem oraz coraz powszechniejszym występowaniem listy wypełniaczy i substancji chemicznych w składach kolejnych kosmetyków, świadomi konsumenci wybierają przyjazną środowisku alternatywę, która ponadto sprzyja ich zdrowiu i pozytywnie wpływa na stan cery. Każda drogeria ekologiczna posiada w swojej ofercie szereg wariantów zawierających składniki przeznaczone dla poszczególnych typów skóry i adekwatnych do ich specyfiki potrzeb. 

Moc (po) kostki

Środki myjące formowane według dawnych metod stosowanie są przede wszystkim w ramach pielęgnacji twarzy i ciała. W zależności od kompozycji zawartych w nich surowców posiadają różnorodne właściwości. Naturalne mydła w kostce w rodzaju https://ekoteka.pl/category/naturalne-mydla-w-kostce, jednak opierają się wyłącznie na naturalnych olejach, masłach i wyciągach roślinnych. Dużą popularnością wśród osób z problemami skórnymi cieszą się obecnie mydła węglowe, które głęboko oczyszczają pory, niwelując tym samym różnego rodzaju niedoskonałości. Podobnym działaniem charakteryzuje się dziegieć brzozowy. Produkty bogate w ten składnik sprawdzą się nie tylko w celu detoksykacji i ukojenia podrażnień, ale mogą być także stosowane w walce z łupieżem. Szampon w postaci stałej jest doskonałym środkiem zastępczym dla powszechnie używanych wariantów płynnych. Poza większą wydajnością cechuje go brak silikonów i innego typu zbędnych dodatków. W celu silnego nawilżenia skóry suchej polecane są mydła o dużej zawartości masła shea oraz oleju kokosowego, natomiast dla alergików najlepsze będą ekstrakty z rumianku oraz oliwa z oliwek. Warianty wzbogacone naturalnymi drobinkami powstałymi ze zmielonych pestek lub ziaren stanowią substytut peelingów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego tak ważne jest wywożenie śmieci wielkogabarytowych?
Dlaczego tak ważne jest wywożenie śmieci wielkogabarytowych?
Wywóz odpadów wielkogabarytowych w Warszawie został wprowadzony, aby pomóc władzom lokalnym uporać się z dużymi ilościami materiałów, których nie można […]
Ostatnie wpisy