Najmodniejsze firany do salonu

Najmodniejsze firany do salonu
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzielimy się na zwolenników i przeciwników firan w oknach. Ci drudzy to najczęściej osoby, które żywo mają w pamięci babcine firanki. Tymczasem takie tekstylia już dawno odeszły do lamusa. Tkaniny w oknach to ozdoba salonu, który jest elementem wystroju wnętrza, a nie jedynie zasłoną przed spojrzeniami sąsiadów. Co zatem powiesić w oknach salonu, żeby być w zgodzie z trendami wnętrzarskimi?

Modne okno

Powoli odchodzi ukochany przez wielu z nas styl skandynawski. Tak jak i całe wnętrze, okna miały mieć minimalistyczną oprawę. Były więc albo bez żadnych tkanin lub z roletami, żaluzjami albo samymi zasłonami. Jednak trendy wnętrzarskie zostawiły już w tyle surową Północ Europy. Teraz modna jest druga strona Atlantyku, a konkretnie Nowy Jork.

Oczywiście to Manhattan i The 5th Avenue, więc firany do salonu mają być wykwintną oprawą okna. Dlatego materiały, z którego są szyte firany to szlachetny jedwab, len, delikatna bawełna, woal. Modne firany powinny być w jasnych kolorach: białym, żółtym, błękitnym lub pudrowego różu.

Długie czy krótkie

Zdecydowanie do samej ziemi! To jest najmodniejszy trend, jeśli chodzi o firany do salonu. Nawet, gdy okno nie sięga samej ziemi, to ma jej sięgać tkanina. Najlepiej, jeśli tworzy prostą płaszczyznę, jakby panel. Aby to osiągnąć na dole są wszyte obciążniki z ołowiu. Ale to nie jedyny modny wzór.

Dekoratorzy polecają również takie cięte w szerokie pasy lub przeciwnie – bardzo wąskie paseczki. W przypadku tych wzorów można postawić na dodatki. Mogą to na przykład być dekoracyjne koraliki, motyle albo kryształy. Szczególnie te ostatnie są glamour, bo padające na nie światło odbija się i tworzy ciekawy efekt we wnętrzu.

Jeśli jednak cenimy sobie lekko odsłonięte okno, to nadal pozostajemy modni. Bowiem firany do salonu można ładnie upiąć. Można do tego wykorzystać ładne tasiemki lub wstążki, specjalne klamry albo eleganckie chwosty.
Firany w salonie powinny być dopasowane do reszty wnętrza.

Dlatego wybierając wystrój okna, kierujmy się tym, w jakim stylu jest nasz salon. Ale jedno wiadomo na pewno – chcąc być modnym, unikajmy dużych wzorów kwiatowych, koronek lub falban. One są zdecydowanie passe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zarobić na samochodzie, który nadaje się na złom?
Jak zarobić na samochodzie, który nadaje się na złom?
Mnóstwo osób zastanawia się, co zrobić z powypadkowym samochodem, który nie nadaje się już do dalszej jazdy.  W takiej sytuacji […]
Ostatnie wpisy