Komfortowy wypoczynek w sypialni podczas lata – czy to możliwe?

Komfortowy wypoczynek w sypialni podczas lata – czy to możliwe?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed nami upalne lato i każdy zastanawia się co zrobić, aby nasze sypialnie nie zamieniały w rozgrzane słońcem piekarniki. Niezależnie od tego czy okna mamy skierowane na południe, czy na wschód w momencie, gdy temperatura powietrza już od wczesnych godzin porannych przekracza normy uznane za komfortowe, szukamy ochłody. Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy to klimatyzacja, niestety jest to rozwiązanie kosztowne, począwszy od zakupu, aż po eksploatację. Tańszym wariantem są wentylatory stojące, aczkolwiek mało kto potrafi się zrelaksować, gdy koło ucha terkocze i szumi wiatrak. Najprostszym i najefektywniejszym rozwiązaniem zaczerpniętym z takich krajów jak Hiszpania czy Włochy, które przyniesie ukojenie może być niedroga moskitiera na okno lub zaciemniająca roleta. Odcinając bezpośredni dostęp światła do naszej sypialni, jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę nawet o kilka stopni.

Jaką roletę wybrać?

Na rynku mamy duży wybór przysłon okiennych. Poza wcześniej wspomnianymi moskitierami, które przy okazji utrudnią insektom stęp do naszego mieszkania przez otwarte okna, możemy znaleźć też plisy, rolety rzymskie lub rolety typu dzień i noc takie jak te dostępne na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Ostatnia opcja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie lubimy całkowitego mroku, ale jednocześnie chcemy mieć możliwość przysłonięcia drażniących i rozgrzewających promieni słonecznych. Naprzemienna konstrukcja tkaniny pozwoli na szybkie zaciemnienie pomieszczenia lub uzyskanie dostępu światła przy jednym, niewielkim ruchu sznurka regulującego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich elementach nie można zapomnieć, przy aranżacji salonu?
O jakich elementach nie można zapomnieć, przy aranżacji salonu?
Salon w większości domów jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Właśnie tam relaksujemy się w trakcie dni wolnych, odpoczywamy […]
Ostatnie wpisy