Na jakie udogodnienia można liczyć w kamperze – co znajduje się na jego wyposażeniu?

Na jakie udogodnienia można liczyć w kamperze – co znajduje się na jego wyposażeniu?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby pragnące wraz z całą rodziną lub grupą znajomych zwiedzić znaczną część Europy, powinny koniecznie rozważyć wynajęcie kampera. Pojazd ten zapewnia bowiem ogromną niezależność w podróżowaniu, która wynika głównie z wyposażenia go we wszelkie niezbędne udogodnienia. Jednocześnie daje gwarancję sporych oszczędności, bo nie trzeba płacić za miejsca noclegowe w hotelach. Wypożyczaniem zróżnicowanych pod względem klasy kamperów zajmuje się m.in. firma dostępna pod adresem https://wynajem-kampera.pl/.

Pojemny bagażnik i zaplecze kuchenne to podstawa

Kluczowym elementem wyposażenia w kamperach jest co najmniej jedno przyłącze elektryczne (przeznaczone do bezproblemowego podłączania pojazdu do sieci 230 V), niewielka łazienka z prysznicem i muszlą klozetową oraz strefa sypialna z dwoma lub trzema łóżkami w wersji kompaktowej. Poza tym, niezwykle istotną rolę odgrywa bagażnik zlokalizowany w tylnej części auta, który musi zmieścić w sobie wystarczającą ilość plecaków, sprzętów sportowych i rzeczy podręcznych. Oczywiście nie obejdzie się również bez zaplecza kuchennego, obejmującego zwłaszcza lodówkę turystyczną (ewentualnie do zabudowy), trójpalnikową kuchenkę, butlę gazową, wytrzymały zlewozmywak ze stali nierdzewnej, stolik do spożywania posiłków, baniak na czystą wodę oraz szafkę do przechowywania produktów spożywczych. Dodatkowe pożądane udogodnienia to:

– sprawna wentylacja mechaniczna – koniecznie z punktowymi nawiewnikami,

– system ogrzewania sterowany za pomocą panelu kontrolnego,

– okienne markizy bądź rolety – stanowią skuteczne zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza pojazdu,

– zestaw środków chemicznych do instalacji sanitarnej i kluczy serwisowych do czynności naprawczych,

– akcesoria – w postaci garnków, naczyń, pościeli, przejściówek do prądu, przetwornicy, kamery cofania i nawigacji satelitarnej GPS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ograniczyć cukier?
Jak ograniczyć cukier?
Każdy z nas lubi pozwolić sobie od czasu do czasu na chwilę przyjemności. Między innymi z tego powodu sięgamy po […]
Ostatnie wpisy