Na czym polega dezynfekcja i sterylizacja?

Na czym polega dezynfekcja i sterylizacja?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dezynfekcja polega na usuwaniu określonych bakterii, wirusów cz też różnorakich form grzybów znajdujących się na narzędziach kosmetycznych mających czynny oraz częsty kontakt ze skórą człowieka. Dezynfekcja tychże narzędzi odbywać się może zewnętrznie, przy pomocy ultradźwięków czy nawet poprzez kąpiele wodne – za pomocą dobrej jakości płynów dezynfekujących, czy też jednorazowych chusteczek posiadających w sobie te same wartości jesteśmy w stanie skutecznie usunąć szkodliwe bakterie znajdujące się na niedawno użytkowanych narzędziach kosmetycznych. Jedną z jej bardziej popularnych form jest dezynfekcja wodna polegająca na moczeniu narzędzi w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu, dzięki czemu szybko i wygodnie jesteśmy w stanie pozbyć się znajdujących się na nich zarazków.

Sterylizacja natomiast odbywa się wyłącznie na narzędziach, które zetknęły się z krwią lub były na taki proces narażony poprzez kontakt z tkanką skórną w trakcie przeprowadzania zabiegu kosmetycznego. W głównej mierze w dzisiejszych czasach sterylizuje się za pomocą autoklaw – czyli zbiorników na gorącą parę, w których odbywa się określony proces chemiczny o wysokiej skuteczności – oraz przy użyciu gorącego powietrza pod ciśnieniem. Dzięki zetknięciu z wysokimi temperaturami jesteśmy w stanie pozbyć się bakterii oraz drobnoustrojów, których nie byliśmy w stanie się pozbyć podczas dezynfekcji. Należy pamiętać, iż przed podejściem do procesu sterylizacji narzędzia kosmetyczne trzeba wcześniej zdezynfekować. Jednymi z ciekawszych i bardziej skutecznych form sterylizacji są rękawy do sterylizacji, które znakomicie się sprawdzają w działaniu, zwłaszcza przy oczyszczaniu frezów diamentowych użytych do zabiegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem
Działania, jakie należy podjąć w celu ochrony budynku przed pożarem
Budynki użyteczności publicznej, zanim zostaną odebrane i oddane do użytku, muszą przejść testy przeciwpożarowe. Jest tak dlatego, że pojawienie się […]
Ostatnie wpisy