Spośród jakich typów można wybrać trumnę dla osoby zmarłej?

Spośród jakich typów można wybrać trumnę dla osoby zmarłej?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z tradycją religii katolickiej osoba zmarła powinna zostać pochowana na cmentarzu w trumnie. Jest to specjalna skrzynia wykonana najczęściej z drewna bądź metalu. Zazwyczaj posiada kształt prostopadłościanu, choć może też delikatnie rozszerzać się ku górnej części. Jeśli interesują nas estetyczne i jednocześnie rozsądnie wycenione trumny Nawojowa to miejscowość, w której działa zakład pogrzebowy posiadający w swojej ofercie mnóstwo ciekawych modeli. 

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i budżetu

Większość osób decyduje się na wybór klasycznej trumny stworzonej z litego drewna iglastego albo liściastego. W tej kategorii prym wiodą modele dębowe, ponieważ jest to materiał bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz atrakcyjny wizualnie. Tańszą alternatywę stanowią konstrukcje sosnowe pokryte lakierem, ewentualnie bejcą. Na uwagę zasługują również wersje bukowe, olchowe, orzechowe, brzozowe, hebanowe, a nawet palisandrowe. Miłośnicy bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą natomiast z powodzeniem postawić na trumnę metalową ozdobioną dekoracyjnymi ornamentami. Charakteryzuje się ona ponadprzeciętną trwałością (bez problemu wytrzymuje sto lat), a przy tym wygląda niezwykle oryginalnie. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o trumnach tekturowych (typowo kremacyjnych) i drewnianych z elementami szklanymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Farby akrylowe – co wyróżnia je spośród innych pigmentów?
Farby akrylowe – co wyróżnia je spośród innych pigmentów?
Sztuka towarzyszy ludziom od wieków. Pomimo że świat zmienia się błyskawicznie, to piękne obrazy wciąż są popularne. Z tego powodu […]
Ostatnie wpisy