Manicure – od czego zacząć?

Manicure – od czego zacząć?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane paznokcie są wizytówką każdego człowieka. Wyglądają estetycznie, ale też mogą przyciągać wzrok, jeśli są ozdobione. Manicure to sposób na piękne paznokcie, które można uzyskać w domowych warunkach. Do zrobienia manicure potrzebne są specjalne przybory, przyda się też lakier do paznokci w modnym kolorze. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto namoczyć paznokcie oraz skórki, dzięki temu płytka paznokcia będzie łatwiejsza do wypolerowania.

Manicure — co potrzeba do jego wykonania?

Narzędzia do paznokci to absolutna podstawa każdego manicure. Do pielęgnowania płytki paznokcia potrzebne są pilniczki o różnej granulacji oraz ostre nożyczki. Przydadzą się również cążki do usuwania skórek oraz polerka do paznokci. W przypadku nakładania lakierów hybrydowych konieczna będzie też lampa utwardzająca lakier. W pielęgnacji paznokci oraz skórek używa się często olejków, które zapobiegają przesuszaniu skórek oraz łuszczeniu się płytek paznokcia. Warto znaleźć też swój ulubiony lakier do paznokci, dzięki temu uzyska się modny i estetyczny wygląd. Pilniczkiem udaje się uzyskać pożądany kształt paznokcia, ważne, aby każdy paznokieć wykończony był w identyczny sposób. Odsuwanie lub wycinanie skórek sprawi, że dłoń będzie wyglądała na bardzo zadbaną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić kiedy dziecko nie chce iść do żłobka?
Co zrobić kiedy dziecko nie chce iść do żłobka?
Dzieci bywają czasem kapryśne, przez co trudno jest je przekonać na przykład do tego aby poszły do żłobka czy przedszkola. […]
Ostatnie wpisy