Jak trening z elektrostymulacją mięśni może pomóc w powrocie do sportowej formy?

Jak trening z elektrostymulacją mięśni może pomóc w powrocie do sportowej formy?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różne sytuacje mogą spowodować, że nasza dawna forma znacznie się pogorszy. Ktoś mógł ulec wypadkowi, ktoś inny doznał kontuzji, a kolejny po prostu na długi czas zrezygnował z treningów. W każdym z tych przypadków powrót do aktywności fizycznej powinien odbywać się stopniowo i bez nadmiernych przeciążeń, dlatego tradycyjne ćwiczenia należy wprowadzać stopniowo. Inaczej jest w przypadku treningu EMS, który cechuje się wysokim bezpieczeństwem, skutecznością i nie obciąża kręgosłupa.

Zalety treningu EMS

Jednym z głównych plusów ćwiczeń z elektrostymulacją jest fakt, że nie potrzebujemy dodatkowych obciążeń, żeby skutecznie ćwiczyć. Dzięki temu nie obciążamy nadmiernie stawów ani układu kostnego, ale zachowujemy wysoką intensywność aktywności fizycznej. Wszystko dzięki elektrostymulacji, która aktywizuje większość mięśni w naszym ciele. W ciągu jednego treningu możemy spalić nawet kilkaset kcal, co dodatkowo sprzyja powrotowi do formy. Jeśli chodzi o dobrej jakości trening EMS Poznań jest miastem, w którym bez problemów znajdziemy trenerów z nowoczesnym sprzętem.

Kolejną zaletą elektrostymulacji jest wzmacnianie mięśni kręgosłupa. EMS zmusza do pracy głęboko położone włókna mięśniowe, dzięki czemu zachowujemy odpowiednią pozycję i wspieramy układ kostny. Z tego samego powodu podobną technologię stosują fizjoterapeuci, którzy pomagają pacjentom dojść do formy po urazach czy kontuzjach. Właśnie dlatego trening EMS cechuje się wysoką skutecznością. Łączy w sobie wysoką intensywność ćwiczeń z całkowitym bezpieczeństwem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety zdecydowania się na suknie ślubną w prostym wydaniu
Zalety zdecydowania się na suknie ślubną w prostym wydaniu
Dzień ślubu jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych dni w życiu. Każdy stara się aby wszystko było wtedy […]
Ostatnie wpisy