Jak stosować suplementy diety?

Jak stosować suplementy diety?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suplementy diety z dnia na dzień coraz bardziej zyskują na popularności. Ich zastosowanie w zależności od dobranych substancji, może mieć pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia, skóry i całego organizmu. Są dobrym sposobem na uzupełnienie niedoborów i do wykorzystania w profilaktyce. Jednym z najważniejszych związków, które pomogą zadbać nam o wygląd naszej skóry, jest biotyna – czyli witamina H. Innym – bardziej popularnym suplementem jest witamina C.

Dlaczego i jak stosować suplementy diety w postaci witaminy H?

Biotyna, czyli witamna B7 (zobacz tutaj: https://swansonshop.pl/witaminy/biotyna), to związek chemiczny należący do witamin z grupy B. Jej obecność w organizmie jest niezbędna do utrzymania prawidłowego funkcjonowania procesów odpowiedzialnych za metabolizm białek i tłuszczy. W uproszczeniu pozwala na zachowanie młodszego wyglądu skóry, dobrego stanu oczu, włosów i wątroby. Jako witamina rozpuszczalna w wodzie, może być przyjmowana w formie suplementów diety. Minimalne dzienne zapotrzebowanie na ten mikroskładnik to 50 µg. Suplementy diety pozwolą na dostarczenie wielokrotności tej dawki. Preparaty najlepiej dawkować zgodnie z zaleceniami na ulotce. Nie należy przekraczać dziennej dozwolonej porcji ani traktować jako substytutu kompleksowej diety.

Zastosowanie i dawkowanie Swanson witaminy C

Witamina C to jeden z najczęściej suplementowanych mikroelementów w diecie człowieka. Pełni funkcję antyoksydantu, zwiększa syntezę kolagenu i uczestniczy w procesach naprawczych całego organizmu. Kwas l-askorbinowy jest konieczny do utrzymania odporności i ochrony komórek przed wolnymi rodnikami. Preparat Swanson witamina C, w którym dodatkowo znalazła się dzika róża, zawiera w jednej kapsułce 1000 mg kwasu witaminy C i ekstrakt z dzikiej róży w ilości 15 mg. Suplement należy podawać raz dziennie, popijając go wodą. Można stosować o każdej porze dnia – najlepiej w towarzystwie posiłku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić gdy sprzedaż spada?
Co zrobić gdy sprzedaż spada?
Firmy o profilu handlowym stają niejednokrotnie przed wieloma wyzwaniami. Oczekiwania klientów nieustannie się zmieniają, a na rynku pojawiają się także […]
Ostatnie wpisy