Koniec problemów z roztoczami

Koniec problemów z roztoczami
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób cierpi z powodu uczulenia na roztocza i kurz. Trudno wyeliminować drobnoustroje i zanieczyszczenia z codziennego życia, ponieważ znajdują się niemal wszędzie, szczególnie w materacach i pościelach. Takie działania próbują jednak podjąć producenci bielizny pościelowej, dlatego wielu z nich oferuje w swoim asortymencie wybór pościeli na lato lub zimę, które są antyalergiczne i antyroztoczowe. Na czym polega fenomen tego typu produktów?

W trosce o spokojny sen

Zwykle tego typu pościel stworzona jest ze specjalnych higroskopijnych tworzyw, które gwarantują prawidłowy obieg powietrza. Przeciwdziałają przegrzewaniu, ponieważ absorbują wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz. Najczęściej producenci oferują kołdry sezonowe, oddzielnie na sezon wiosna-lato i jesień-zima. Wypełnieniem w antyalergicznych kołdrach może być między innymi gęsi puch, który zapewnia odpowiednią termoizolację, nie powodując nadmiernego obciążenie samej kołdry. Zewnętrzna warstwa kołdry wykonana jest wtedy z unikalnych mikrowłókien, które stanowią barierę ochronną przed przenikaniem roztoczy i drobnoustrojów. Ich struktura jest cieńsza niż nitki jedwabiu, ale gęstość stworzonych splotów powstrzymuje cząsteczki o wielkości 0,1 mikrona.

Inną opcją jest wypełnianie kołder specjalnymi włóknami, które mają właściwości neutralizujące rozwój grzybów, wirusów i roztoczy.

Produkty antyalergiczne znajdują szczególne zastosowanie w przypadku dzieci, taką ofertę można znaleźć tutaj: https://www.moker.eu/kolderki-do-przedszkola-c-76.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich potraw dodać olej lniany
Do jakich potraw dodać olej lniany
Wydawać by się mogło, że olej lniany jest kolejnym, modnym produktem w świecie zdrowego odżywiania. Z uwagi na bogactwo niezbędnych […]
Ostatnie wpisy