Koniec problemów z roztoczami

Coraz więcej osób cierpi z powodu uczulenia na roztocza i kurz. Trudno wyeliminować drobnoustroje i zanieczyszczenia z codziennego życia, ponieważ znajdują się niemal wszędzie, szczególnie w materacach i pościelach. Takie działania próbują jednak podjąć producenci bielizny pościelowej, dlatego wielu z nich oferuje w swoim asortymencie wybór pościeli na lato lub zimę, które są antyalergiczne i antyroztoczowe. Na czym polega fenomen tego typu produktów?

W trosce o spokojny sen

Zwykle tego typu pościel stworzona jest ze specjalnych higroskopijnych tworzyw, które gwarantują prawidłowy obieg powietrza. Przeciwdziałają przegrzewaniu, ponieważ absorbują wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz. Najczęściej producenci oferują kołdry sezonowe, oddzielnie na sezon wiosna-lato i jesień-zima. Wypełnieniem w antyalergicznych kołdrach może być między innymi gęsi puch, który zapewnia odpowiednią termoizolację, nie powodując nadmiernego obciążenie samej kołdry. Zewnętrzna warstwa kołdry wykonana jest wtedy z unikalnych mikrowłókien, które stanowią barierę ochronną przed przenikaniem roztoczy i drobnoustrojów. Ich struktura jest cieńsza niż nitki jedwabiu, ale gęstość stworzonych splotów powstrzymuje cząsteczki o wielkości 0,1 mikrona.

Inną opcją jest wypełnianie kołder specjalnymi włóknami, które mają właściwości neutralizujące rozwój grzybów, wirusów i roztoczy.

Produkty antyalergiczne znajdują szczególne zastosowanie w przypadku dzieci, taką ofertę można znaleźć tutaj: https://www.moker.eu/kolderki-do-przedszkola-c-76.html.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =