Jak dopasować meble do wielkości kuchni?

Jak dopasować meble do wielkości kuchni?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, w którym większość osób spędza sporo czasu, czasem w gronie rodziny czy przyjaciół. Wbrew pozorom nawet przy niewielkim metrażu można urządzić ten pokój w optymalny sposób. Najważniejsze jest rozsądne podejście do przestrzeni, jaką dysponujemy. Jak dobierać meble pod kątem wielkości kuchni? 

Odpowiedni układ

Dobór zabudowy kuchennej musi być dostosowany pod względem wielkości, ale i układu pomieszczenia, by zapewnić użytkownikom maksymalny komfort oraz funkcjonalność. Jeśli pokój jest wąski, lecz dość długi to warto umieścić meble wzdłuż dwóch dłuższych ścian i pozostawić krótszą niezabudowaną lub postawić tam niewielki stoliczek. Należy pamiętać, by wybrać wtedy meble, które nie będą zbyt szerokie, aby zachować odpowiednią przestrzeń pośrodku.

Często kuchnie mają jednak odwrotny układ – posiadają niewielkie wgłębienie, lecz są szerokie i połączone z salonem. W takim przypadku należy zastawić przeciwległą ścianę. Dobrym pomysłem będą też wtedy meble kuchenne narożne, które pozwolą wykorzystać całą przestrzeń. Jeśli dysponujemy dużą kuchnią to zabudowę można umieścić nawet przy trzech ścianach, a pośrodku ulokować wyspę, która może służyć wtedy nawet jako jadalnia. 

Czym jeszcze kierować się przy wyborze? 

Jednym z ważnych aspektów przy wyborze mebli kuchennych jest to, że można je kupować w całych zestawach lub dobierać poszczególne elementy oddzielnie. Są one dostępne np. na https://meblekuchenne.pl/kuchnie/meble-kuchenne/zestawy-mebli-kuchennych/. Ten pierwszy wariant okazuje się często najwygodniejszy, bo wiemy, że poszczególne rzeczy na pewno będą do siebie pasować, a ich układ będzie wygodny względem użytkowania. Warto także pamiętać o tym,  by wybierać szafki z dużą ilością schowków i szuflad, co pozwoli na swobodne przechowywania przyrządów i niektórych suchych produktów. W przypadku umeblowania do tego pomieszczenia trzeba zatem stawiać przede wszystkim na funkcjonalność, a dopiero w drugiej kolejności rozpatrywać kwestie estetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Program kadrowy – jaki warto wybrać?
Program kadrowy – jaki warto wybrać?
Każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia pracowników, powinno posiadać dedykowany program kadrowy. Zapewnia to łatwą i sprawną obsługę, pozwala przechowywać dane poufne […]
Ostatnie wpisy