Jakie schody wybrać do nowoczesnego stylu mieszkania?

Jakie schody wybrać do nowoczesnego stylu mieszkania?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich schodów, które będą nie tylko stylowe, ale również wygodne w użytkowaniu jest niezwykle ważny. Są one jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych, ponieważ najczęściej usytuowane są w miejscu dobrze widocznym po wejściu do domu. Z tego względu przykuwają uwagę gości, którzy nas odwiedzają. Warto więc dobrze przemyśleć, jakie schody będą najlepiej pasować na naszego domu. 

Najpopularniejsze rodzaje schodów

Schody jednobiegowe posiadają jeden prosty bieg oraz stopnie o takiej samej szerokości. Wymagają one sporo miejsca, dlatego są idealnym rozwiązaniem w przypadku sporych pomieszczeń. Mogą być one wykonane z drewna, betonu, a nawet szkła. Najczęściej stosuje się je w przypadku mieszkań z antresolami. Innym rodzajem są schody dwubiegowe ze spocznikiem. Z racji tego, że są zdecydowanie mniej strome są wygodne zwłaszcza dla dzieci oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Ich górny bieg usytuowany jest równolegle do dolnego, a między nimi zlokalizowany jest spocznik.

Najbardziej oryginalnym rodzajem schodów są modele spiralne. Zajmują one niewiele miejsca, dzięki czemu sprawdzą się także w małych wnętrzach. Wchodzenie po nich jest jednak niezbyt wygodne. Niewątpliwą ich zaletą jest natomiast to, że prezentują się one bardzo elegancko oraz stylowo i są świetnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się schody modułowe, które sprawiają wrażenie, jakby stopnie zawieszone były w powietrzu. Nowoczesne schody charakteryzują się swoją prostotą i idealnie wpisują się w panujący trend, jakim jest minimalizm. Wykonuje się je nie tylko z drewna. Coraz większą popularnością cieszą się modele wykonane z łączonych materiałów, np. metalu ze szkłem. Schody betonowe doskonale pasują do stylu industrialnego ze względu na swoją surową konstrukcję. Wybierając firmę, której powierzymy wykonanie wymarzonych schodów trzeba zdecydować się na taką, która posiada duże doświadczenie oraz dobre opinie. Jedną z nich można znaleźć pod adresem http://schodyszczecin.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie uczyć się języka hiszpańskiego?
Jak skutecznie uczyć się języka hiszpańskiego?
Hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Jest to również jeden z najłatwiejszych języków do nauki. Istnieje wiele […]
Ostatnie wpisy