Kiedy złomujemy nasz pojazd, który nie nadaje się już do użytku albo chcemy się go po prostu pozbyć to uprawnione do tego punkty złomowania unieważnią nasz dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Otrzymania tych wszystkich dokumentów w ciągu 30 dni składamy wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.
Niestety ale w momencie, kiedy posiadamy jakiekolwiek zaległości w ubezpieczeniu OC to wyrejestrowanie pojazdu nie będzie możliwe i będziemy musieli opłacić wszystkie zaległości, jakie posiadamy. Dopiero w momencie, kiedy wszystko uregulujemy będziemy w stanie wyrejestrować pojazd.
Kiedy znajdziemy odpowiednią stację demontażu najlepiej blisko miejsca naszego zamieszkania, to wtedy możemy przystąpić do kasacji pojazdu. Możemy osobiście dostarczyć samochód do skupu złomu lub poprosić przedstawiciela złomowiska, aby przyjechali lawetą i zabrali pojazd. Bardzo często tego rodzaju usługa jest wykonywana bezpłatnie. Sprawdź przykładową ofertę: kasacja samochodów Warszawa.
Kiedy nasze auto jest jeszcze w miarę w dobrym stanie i części techniczne pojazdu mogą być użyte ponownie, to warto poszukać kupców, którzy chcieliby za niewielką opłatę zakupić różne części, które nadają się do użytku. W ten sposób możemy zarobić dodatkowo kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.
W momencie gdy posiadamy niezbędne dokumenty i auto zostało przyjęte na złomowisko to wtedy otrzymamy odpowiednie zaświadczenia, które upoważnia nas do tego aby wyrejestrować samochód. Następnie z tymi dokumentami udajemy się do odpowiedniego Wydziału Komunikacji Urzędu Gminy i tam składamy wniosek o wyrejestrowanie.