Jakie kroki możesz podjąć, aby oszczędzać wodę?

Jakie kroki możesz podjąć, aby oszczędzać wodę?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najprostszym sposobem na oszczędzanie wody jest jej mniejsze zużycie lub magazynowanie.

Oto kilka innych sposobów:

Używaj głowicy prysznicowej o mniejszym przepływie

Jeśli chcesz pójść o krok dalej w oszczędzaniu wody, kup głowicę prysznicową o niskim przepływie, która zużywa mniej niż 2 litry na minutę. Typowy prysznic zużywa od 5 do 25 litrów wody na minutę, więc nawet głowica o niskim przepływie może zrobić dużą różnicę.

Bierz krótsze prysznice

Nawet jeśli masz głowicę prysznicową o wysokiej wydajności, nie ma potrzeby brania długich pryszniców. W rzeczywistości większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wody marnuje podczas kąpieli – ani z tego, że prysznic odpowiada za 30 procent zużycia wody w budynkach mieszkalnych. Krótsze prysznice pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na rachunkach za wodę, a także pomogą zapobiec cofaniu się ścieków.

Pierz i myj naczynia tylko do pełna

Jeśli robisz jeden mały załadunek prania lub naczyń na raz, szybko się to sumuje. Staraj się używać pełnych ładunków, gdy tylko jest to możliwe, aby oszczędzać pieniądze i energię (oraz wodę).

Zainstaluj zbiornik na wodę

Instalacja zbiornika na wodę to kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i energii. Zbiorniki betonowe na wodę mogą pomieścić do 10 000 litrów wody, co oznacza, że nie będziesz musiał zużywać tak dużo wody podczas brania prysznica lub zmywania naczyń. Możesz również wykorzystać tę zmagazynowaną wodę do innych zadań domowych, takich jak podlewanie roślin czy mycie samochodu.

Ostrożnie spłukuj

Spłukiwanie toalet odpowiada za około 30 procent zużycia wody w budynkach mieszkalnych – dlatego oszczędzanie bardzo się opłaca. Aby zminimalizować spłukiwanie toalety unikaj niepotrzebnego spłukiwania. Zmniejsz liczbę spłukiwań każdego dnia, a jeśli to możliwe, ogranicz ich użycie do jednego razu rano i ponownie w nocy. Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie toalet o niskim przepływie lub modeli z podwójnym spłukiwaniem, które oszczędzają wodę, zużywając mniej niż 1 litr na spłukiwanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie podstawowe elementy wyposażone są maszyny produkcyjne?
W jakie podstawowe elementy wyposażone są maszyny produkcyjne?
Współcześnie dzięki postępowi techniki i miniaturyzacji, automatyzacja produkcji rozrosła się do tego stopnia, że znacznie spadło zapotrzebowanie na doświadczonych operatorów. […]
Ostatnie wpisy