Najczęstsze usterki silnika w aucie

Najczęstsze usterki silnika w aucie
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechne problemy z silnikami diesla

Jeszcze kilkanaście lat temu silniki diesla wyróżniały się niezawodnością i bezawaryjnością. Od tego czasu minęło wiele czasu i obecnie wysokoprężne jednostki napędowe przysparzają coraz więcej problemów. Do typowych i drogich w naprawie usterek nowoczesnych konstrukcji zaliczyć należy zużycie i uszkodzenie koła dwumasowego. Poprawiające komfort jazdy dieslem koło dwumasowe poddawane jest dużym obciążeniom, dlatego jego wymiany trzeba dokonać zazwyczaj już po przejechaniu 100 tysięcy km.

W silnikach diesla powszechne są również problemy z turbosprężarkami, odpowiedzialnymi za poziom mocy generowanej przez jednostkę napędową. Choć wymiana turbosprężarki nie jest trudna, element ten jest dosyć drogi. Warto pamiętać, że ceny podzespołów poszczególnych marek mogą się między sobą znacząco różnić. Przykładowo części samochodowe Skoda są często tańsze od części innych marek aut, należących do tego samego koncernu samochodowego.

Typowe awarie benzynowych jednostek napędowych

Jeśli chodzi w silniki benzynowe, najbardziej powszechne są problemy z elektroniką. Nowoczesne jednostki napędowe naszpikowane są czujnikami, które odpowiedzialne są za optymalizowanie procesu spalania paliwa. Usterka sondy lambda, przepływomierza lub czujnika przepływu powietrza to coś, z czym trzeba się liczyć wybierając nowoczesny silnik benzynowy. Do popularnych awarii zaliczyć należy również uszkodzenie cewki zapłonowej, objawiające się nierówną pracą silnika lub problemami z uruchomieniem silnika.

Stosowanie niskiej jakości paliwa może także doprowadzić do osadzania się nagaru, a w rezultacie do uszkodzenia wtryskiwaczy. Naprawiając uszkodzony silnik, warto sięgać po podzespoły wysokiej jakości. Oryginalne części do KIA dostępne na https://getparts.pl/marki/kia  będą służyć dłużej od najtańszych zamienników pochodzących z Chin. Oszczędzanie na naprawie silnika nie jest dobrym rozwiązaniem i może doprowadzić do poważniejszych awarii jednostki napędowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Konopia i jej właściwości lecznicze
Konopia i jej właściwości lecznicze
Konopie to od wielu lat bardzo cenione rośliny o szczególnych właściwościach. Korzystnie działają na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Konopie można […]
Ostatnie wpisy