W czym serwować napoje?

W czym serwować napoje?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato w pełni, w związku z czym trwa sezon na różnego rodzaju przyjęcia czy spotkania w gronie rodziny i znajomych. Podczas takich imprez często podaje się drinki, napoje i wytrawne trunki. Nierzadko jednak okazuje się wówczas, że w domowym wyposażeniu brakuje właściwych szklanek oraz kieliszków, w których byłoby można bez wstydu podać gościom przygotowane uprzednio rzeczy. Mowa tutaj m.in. o ozdobnych karafkach (np. takich jak te dostępne na https://witeks.pl/krysztaly-wedlug-rodzaju-komplety-karafek) czy wysokich szklankach. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najpopularniejsze tego typu wyroby szklane. 

Wszystko zależy od rodzaju trunku

Jednym z najczęściej serwowanych napojów podczas spotkań w gronie rodziny lub znajomych jest kawa, podawana zarówno na ciepło, jak i na zimno. Warto to zrobić w elegancki sposób, wykorzystując w tym celu filiżanki z grubej porcelany (espresso i cappuccino) oraz specjalne szklanki o pojemności 250-300 ml (latte). Z kolei do wody i soku idealnie nadaje się dzbanek szklany, a do tego wysokie i niezwykle wygodne w użyciu szklanki. Dzięki dzbankowi każda z zaproszonych osób będzie mogła poczęstować się napojem wtedy, kiedy najdzie ją na to ochota.

Wieczorem zazwyczaj przychodzi pora na degustowanie różnorodnych alkoholi. W tym przypadku sprawa się nieco komplikuje, ponieważ każdy trunek wymaga osobnej oprawy. Wódka powinna być zatem podawana w kieliszkach 50 ml lub 25 ml. Z kolei piwo wymaga kufli, ewentualnie szklanek zaokrąglonych na brzegach. Zdecydowanie najwięcej problemów przysparza wino – białe najlepiej komponuje się z kieliszkiem o wąskiej szyjce oraz opływowym kształcie, czerwone zaś z wyższym i większym kielichem w kształcie tulipana (gwarancja lepszego aromatu). Pozostają jeszcze trunki musujące, takie jak choćby szampan. Należy je serwować w wysokich i smukłych kieliszkach nazywanych fletem, ponieważ sprawiają one, że bąbelki znacznie wolniej uciekają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zatrudnić nianię Definitywna odpowiedź
Czy warto zatrudnić nianię Definitywna odpowiedź
Jeśli myślisz o zatrudnieniu niani, pomocna może być wiedza, czego się spodziewać. Nianie to dobrze wyszkolone profesjonalistki, które mogą pomóc […]
Ostatnie wpisy