Węzeł cieplny w budynku – za co odpowiada?

Węzeł cieplny w budynku – za co odpowiada?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Węzeł cieplny (lub strefa) budynku to obszar, w którym wytwarzane jest ciepło, a następnie wykorzystywane. Węzeł cieplny najczęściej znajduje się w pobliżu kotłowni, ale może być umieszczony również na zewnątrz. Węzeł cieplny jest ważny, ponieważ pozwala na bardziej efektywną pracę budynku. Jest to miejsce, w którym zbiegają się wszystkie kanały i rury i gdzie dzieje się najwięcej.

Co wchodzi w jego skład?

– Wyłącznik główny. Urządzenie to chroni resztę instalacji elektrycznej przed przeciążeniami i zwarciami.

– Panel dystrybucji zasilania (PDP). Urządzenie to rozdziela zasilanie do wszystkich pozostałych urządzeń w systemie PDP budynku. Wykrywa również usterki w głównym wyłączniku i w razie potrzeby odcina zasilanie całego systemu.

– Kocioł centralnego ogrzewania. Urządzenie to dostarcza gorącą wodę do wykorzystania przez wszystkie systemy w węźle cieplnym budynku, w tym grzejniki, systemy ogrzewania podłogowego oraz zbiorniki ciepłej wody użytkowej. Kocioł centralnego ogrzewania znajduje się zazwyczaj w pobliżu głównych drzwi wejściowych do domu na ścianie zewnętrznej lub wewnątrz wnęki ściany zewnętrznej z izolacją wokół niego, aby utrzymać ciepło podczas zimnych miesięcy pogodowych, kiedy nie jest używany dużo, jeśli w ogóle!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szukasz prezentu dla miłośnika kotów? Jesteś w dobrym miejscu!
Szukasz prezentu dla miłośnika kotów? Jesteś w dobrym miejscu!
Miłośnik kotów to osoba, dla której te urocze i zwiewne stworzenia są prawdziwą pasją. Jeśli szukasz prezentu dla takiej osoby, […]
Ostatnie wpisy