Jakie są koszty wymiany tłumika?

Jakie są koszty wymiany tłumika?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tłumik jest ważnym elementem układu wydechowego w każdym samochodzie osobowym. Niestety po kilku latach nieustannej eksploatacji jest zazwyczaj zardzewiały i nadaje się wyłącznie do wymiany. Wynika to z faktu, że funkcjonuje w zmiennych warunkach (różne temperatury, wilgoć itp.). Najlepszym miejscem do zakupu nowego modelu jest hurtownia tłumików i innych części motoryzacyjnych.  

Nie zwlekaj z wizytą w warsztacie 

Jeśli zauważymy, że tłumik w naszym samochodzie nie działa prawidłowo lub dopadła go korozja, powinniśmy niezwłocznie wymienić ten element na nowy. Na rynku znajdziemy wiele modeli oferowanych przez kilku producentów krajowych i zagranicznych. W tym przypadku cena wynosi od 300 do nawet 1000 zł, oczywiście w zależności od marki pojazdu. Tłumik można też kupić bezpośrednio w autoryzowanym serwisie, ale trzeba się liczyć z wyższymi kosztami (średnio o 20%). Z kolei za samą usługę wymiany omawianego elementu w profesjonalnym warsztacie zapłacimy między 30 a 100 zł (duże znaczenie ma miasto, renoma zakładu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Małe meble, które dają wiele funkcjonalności
Małe meble, które dają wiele funkcjonalności
Lubimy piękne wnętrza. Takie prosto z katalogu lub z instagramowych zdjęć. Minimalistyczne, schludne i przestronne. Marzymy o nich, jednak często […]
Ostatnie wpisy