Jakie rozwiązania dla pacjentów oferują usługi protetyki zębowej?

Jakie rozwiązania dla pacjentów oferują usługi protetyki zębowej?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub uszkodzeniu zębów naturalnych. W zakres usług protetyki stomatologicznej wchodzą zatem różnego rodzaju zabiegi, które przywracają pełne uzębienie lub uzupełniają jego braki. W obszarze zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się także rehabilitacja pacjentów pooperacyjnych za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez. Jeśli chodzi o usługi, jakie oferuje protetyka stomatologiczna Poznań jest jednym z miast, w którym działa wiele gabinetów protetycznych godnych polecenia. Świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie. Jakie dokładnie?

Uśmiech jak nowy

Uzupełnienia protetyczne można podzielić na dwa rodzaje: stałe oraz ruchome. W pierwszej kategorii mieszczą się przede wszystkim korony i mosty porcelanowe, które osadzane są na wcześniej oszlifowanych zębach. Dzięki nim można uzupełnić braki zębów, ale również znacząco poprawić ich estetykę. Ponadto protetyk wykonuje licówki porcelanowe, które pozwalają zmienić kształt i kolorystykę zębów, a także inlay, czyli wkład koronowy (złoty, kompozytowy, porcelanowy), który zastępuje tradycyjną plombę. Natomiast onlay – nakład koronowy- znajduje zastosowanie do zębów przeleczonych kanałowo. Natomiast uzupełnienia protetyczne ruchome to różnego rodzaju protezy: szkieletowe (wykorzystywane przy dużych brakach w uzębieniu), acetalowe, akronowe oraz całkowite (jeśli występuje pełny brak uzębienia). Istnieją jeszcze overdenture, czyli protezy, które osadzane są na implantach lub zębach własnych pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rzeczy opłaca się kupować w promocyjnej cenie?
Jakie rzeczy opłaca się kupować w promocyjnej cenie?
Kupowanie produktów w promocji może być dobrym pomysłem zarówno na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, ale również na swoisty biznes. Nie […]
Ostatnie wpisy