Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze farby do drewna?

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze farby do drewna?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno jest popularne nie bez powodu: jest piękne, trwałe i łatwe w utrzymaniu. Ale zanim pomalujesz swoje drewniane powierzchnie, pamiętaj, że różne rodzaje drewna wymagają różnych farb. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze farby do drewna.

Kolor

Niektóre kolory będą wyglądać lepiej na pewnych gatunkach drewna. Na przykład, ciemne kolory mają tendencję do podejmowania jasnych kolorach drewna wyglądają żółtawe i jasne kolory mogą sprawić, że ciemne kolory drewna wyglądają nudne.

Wykończenie

Półpołysk jest generalnie najlepszy dla podłóg i innych obszarów, które nie są zbytnio zużywane. Jest on również bardziej trwały niż bardziej płaskie wykończenie. Satynowe wykończenie nie jest tak błyszczące jak półpołysk, ale nadal ładnie się błyszczy – zwłaszcza gdy jest nałożone na bejce lub farby z fakturą. Płaskie wykończenia są najmniej błyszczące ze wszystkich i są używane głównie na meble i szafki, które nie są narażone na duże zużycie lub ścieranie.

Pokrycie

Ilość pokrycia, które otrzymujesz z jednej warstwy różni się w zależności od wybranego koloru i tego, czy używasz podkładu najpierw, czy nie. Należy zawsze sprawdzić stopień pokrycia wymienione na puszce farby przed zakupem konkretnego koloru. Farba do drewna pokrywa lepiej niż farba lateksowa, więc jest to dobry pomysł, aby użyć farby do drewna, jeśli chcesz głęboki kolor.

Trwałość

Różne rodzaje drewna wymagają różnych rodzajów wykończeń w celu utrzymania ich wygląd w czasie bez odpryskiwania, pękania lub blaknięcia całkowicie. Najbardziej trwałe wykończenia są na bazie wody, ale nie będą one przylegać tak dobrze do tłustego drewna, takich jak teak i mahoń. Farby olejne są trudniejsze do zastosowania i czyszczenia, ale zapewniają najlepszą ochronę przed wilgocią i promieniami UV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wyróżnia się dobry skaner 3D?
Czym wyróżnia się dobry skaner 3D?
Szybki rozwój technologii pozwolił na powstanie możliwości skanowania 3D. Dzięki temu praca stała się bardziej elastyczna, ekonomiczna i wydajna. Nie […]
Ostatnie wpisy