Jaki koc najlepszy ?

Jaki koc najlepszy ?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie uwielbia przykryć się ciepłym kocem, podczas gdy za oknem szaleje śnieżna zawierucha? Niemniej jednak, wybór koca, który spełni nasze wymagania nie należy do najłatwiejszych decyzji. Dlaczego? Otóż rynek tekstylny oferuje nam w tej dziedzinie tak szeroki wybór, że łatwo poddać się przed podjęciem jakiegokolwiek decyzji. Ten krótki poradnik wskaże Ci jednak dwa bardzo wydajne i praktyczne rodzaje koców, na które warto się zdecydować.

Zdecydowanie najlepszym rodzajem koców, są te wykonane z mikrofibry. Co prawda na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się słabym wyrobem, ponieważ z reguły są one cienkie i bardzo lekkie. Pozory jednak mylą. Koce z mikrofibry mają niebywałe możliwości termoizolacyjne. Nie dość, że materiał, z którego się je wytwarza wspaniale magazynuje ciepło, to w dodatku potrafi on oddychać. Dzięki temu, pod kocem z mikrofibry nie będzie Ci ani za zimno, ani za ciepło, a ponadto z pewnością się nie spocisz. Mikrofibra zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości mikrowłóknom poliestrowym i poliamidowym, które są około trzydziestu razy cieńsze od włókien bawełny.

Innym wartym uwagi rodzajem koców są te wykonane z polaru. Co prawda polar nie może równać się mikrofibrze, niemniej jednak posiada on pewne zalety. Przede wszystkim koce polarowe są troszkę grubsze i cięższe, co powoduje, że 'jest do czego się przytulić’. Tak czy inaczej, koc polarowy nie da Ci tyle ciepła, co ten wykonany z mikrofibry. Poza tym, polar jest bardzo dostępnym i niedrogim materiałem. Tutaj jednak kończą się jego zalety, którymi mógłby konkurować z mikrofibrą. Na koniec warto także wspomnieć, że polar jest sztucznym tworzywem produkowanym z surowca o nazwie PET.
Podsumowując, oba omówione materiały są produktami godnymi uwagi. Niemniej jednak, wszystkie dowody przemawiają za tym, że koc z mikrofibry będzie zdecydowanie lepszym wyborem, niż koc polarowy.

Bogatą ofertę koców znajdziesz w sklepie internetowym Kraina Snów.

Interesuje Ciebie pościel dla dzieci 160×200? Sprawdź ofertę sklepu Kraina Snów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o zdrowy sen naszego maleństwa?
Jak zadbać o zdrowy sen naszego maleństwa?
Zdrowy sen zapewnia dziecku nie tylko regenerację, ale także ma bardzo duży wpływ na jego rozwój. Niedobór snu u dzieci […]
Ostatnie wpisy