Jakie zalety ma drewniany taras?

Jakie zalety ma drewniany taras?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa na tarasie w ogrodzie w letnie popołudnie. Meble z palet, miękkie poduchy, może nawet hamak w cieniu drzew. Czyż to nie wspaniała wizja relaksu i spokojnej chwili dla siebie? Czy można znaleźć na świecie osobę, która nie skorzystałaby z takiej formy odpoczynku? Jak zatem stworzyć wymarzone miejsce w ogrodzie, jak zaprojektować taras z drewna i jakie ma on zalety? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule.

Wybierz drewno

Ten szlachetny, wręcz luksusowy materiał sprawia, że przedmioty z niego wykonane mają duszę, są wyjątkowe. Drewniane tarasy przepiękne i świetnie komponują się z otoczeniem, naturą. Kluczowe znaczenie ma tutaj gatunek drewna, jaki wybierzemy do stworzenia wymarzonego miejsca w ogrodzie. Jeśli nie planujemy wykonania zadaszenia tarasów, najlepiej będzie sięgnąć po egzotyczne gatunki, takie jak: teak, czy lapacho. Jeśli jednak nasz taras będzie zadaszony, spokojnie możemy użyć krajowych gatunków drewna, np; modrzewia.

Takie miejsce oczywiście należy odizolować od ziemi. Dobrze jest zadbać o to, aby cała konstrukcja znajdowała się na betonowym fundamencie, a następnie legarach wykonanych z drewna klejonego. Kolejnym ważnym krokiem będzie zabezpieczenie tarasu przed wilgocią odpowiednimi środkami, najlepiej sprawdza się tutaj zaolejowanie drewna.

Deska tarasowa oczywiście będzie pracować, podczas wilgotnych dni będzie trochę puchła, a podczas upałów będzie się zsychać. Jest to jak najbardziej naturalne zjawisko. Z tego też powodu nie powinny one do siebie szczelnie przylegać. Warto też skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak https://walkways4u.com/, którzy pomogą stworzyć idealne miejsce na wypoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Planowanie wydarzenia to dużo pracy, ale jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby ułatwić sobie zadanie. Oto kilka wskazówek dotyczących […]
Ostatnie wpisy