Jak zaszczepić pasję do sportu wśród najmłodszych?

Odpowiednio duża ilość aktywności fizycznej w życiu przynosi człowiekowi wiele korzyści. To sposób na poprawę nastroju, nabranie dodatkowej energii oraz zadbanie o swoją sylwetkę. Poprzez uprawianie sportu możemy również rozwijać swoje pasje i wzmacniać kontakty międzyludzkie oraz nawiązywać nowe relacje. Nasz organizm jest więc dotleniony a my jesteśmy zadowoleni! Zamiłowaniem do sportu warto zarażać także dzieci od najmłodszych lat. Pomoże im to w wypracowaniu właściwych nawyków, które zaprocentują w przyszłości. W jaki sposób sprostać temu wyzwaniu i pokonać zniechęcenie?

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kluczową kwestią jest przedstawianie zajęć ruchowych jako formę rozrywki. Nie przekonujmy dziecka do konkretnej dziedziny sportu, jeśli wyraźnie można zauważyć, że mu ona nie odpowiada. To tylko zniechęci pociechę. Spróbujmy połączyć aktywność fizyczną z pasją lub hobby. Jeśli maluch lubi muzykę, zapiszmy go na zajęcia z zumby. Jeżeli zaś jest miłośnikiem natury, postawmy na sport uprawiany na świeżym powietrzu. Może to być bieganie, jazda na nartach, kolarstwo lub pływanie. Wykażmy się cierpliwością i wspierajmy dzieci w ich wyborach. Udowodnijmy, że sport może być zabawą. Pomoże w tym rodzinny mecz piłki nożnej, wspólna wycieczka na basen, a także trening koszykówki w swobodnej atmosferze.

Potęga siły rywalizacji

Zachętą do uprawiania sportu będzie również zadbanie o odrobinę rywalizacji. Domowe zawody sportowe z atrakcyjną nagrodą sprawdzą się znakomicie. Świetnym pomysłem będzie również zapisanie dziecka na zajęcia sportowe prowadzone przez profesjonalistów. Tam, razem z grupą rówieśników, będzie mogło rozwijać swoje umiejętności i nawiązywać nowe przyjaźnie. Zaowocuje to przywiązaniem do grupy, a co za tym idzie – wzrośnie szansa, że konkretna dyscyplina sportu zostanie w sercu pociechy na dłużej. Dziecko będzie również konkurowało z innymi, co pomoże w budowaniu samooceny i zadziała jako kolejna motywacja do uprawiania sportu. Tutaj dobrym wyborem mogą okazać się chociażby zajęcia ze sztuk walki. Ich atrakcyjna oferta dostępna jest na http://www.aikidokids.pl.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + pięć =