Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania?

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszty wynikające z ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza w porze zimowej, stanowią jeden z najpoważniejszych wydatków w większości gospodarstw domowych. W skrajnym przypadku mogą one sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych, co dla wielu osób jest barierą nie do przejścia i często pociąga za sobą konieczność zaciągania kredytu gotówkowego czy zapożyczania się u znajomych. Warto zatem poznać kilka skutecznych sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie – mowa tutaj m.in. o stosowaniu ekogroszku np. w takiej postaci https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/mazowieckie/radom/ zamiast węgla czy gazu.

Kilka użytecznych porad dla osób dbających o domowy budżet

Jednym ze skutecznych sposobów na zmniejszenie opłat za ogrzewanie jest uszczelnienie okien oraz drzwi, ponieważ przez te elementy ucieka zazwyczaj najwięcej ciepła na zewnątrz, a jednocześnie przenika mnóstwo chłodnego powietrza. Chodzi przede wszystkim o izolację małych szpar znajdujących się nad progiem (drzwi) i na styku skrzydła okiennego ze ścianą i parapetem. Po drugie, warto również wybrać odpowiedni sposób ogrzewania pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem są zwłaszcza piece na ekogroszek, oleje lub pellet. Jeśli chodzi o pellet sklep budowlany lub market jest idealnym miejscem do jego zakupu.

Kolejnym pomysłem godnym rozważenia jest założenie termostatu przy grzejniku, który pozwoli nam kontrolować temperaturę w danym wnętrzu i zmniejszać ją np. w trakcie snu lub wtedy, gdy nie ma nas w domu. Decydując się na to urządzenie, możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. Inne ciekawe rozwiązania to m.in. inwestycja w nowoczesne okna i drzwi (tak aby nie trzeba ich było każdego roku uszczelniać), a także ocieplenie ścian i podłogi, np. za pomocą folii grzewczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na odświeżenie wyglądu mebli – co można zrobić?
Sposoby na odświeżenie wyglądu mebli – co można zrobić?
Po kilku latach od zakupu, meble bardzo często tracą swój blask i doskonały, świeży wygląd. Dotyczy to zwłaszcza blatów oraz […]
Ostatnie wpisy