Czy łatwo jest zamontować drzwi przesuwne?

Czy łatwo jest zamontować drzwi przesuwne?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi przesuwne stają się coraz popularniejsze w naszych domach i mieszkaniach. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy, jakie mają zalety i ewentualne wady, oraz co spowodowało, że właśnie ten rodzaj drzwi jest tak chętnie dzisiaj wybierany. Zobaczymy też ,czy trudno jest zamontować je samodzielnie w naszym lokalu, czy też będzie nam potrzebna pomoc fachowców.

Styl i oszczędność miejsca

Nie da się ukryć, że drzwi przesuwne są przede wszystkim bardzo stylowe. Potrafią doskonale wtopić się w wygląd i sposób wystroju pomieszczeń w naszym domu czy też mieszkaniu. Dzięki nim lokal staje się bardziej nowoczesny, bardziej funkcjonalny, jednak na tym zalety się nie kończą. Trzeba jednak przyznać, że drzwi przesuwne dwuskrzydłowe jako wejście do salonu bądź pokoju gościnnego potrafią naprawdę zrobić wielkie wrażenie.

Drugą ważną zaletą jest oszczędność miejsca. Jest to istotne zwłaszcza u tych z nas, którzy posiadają małe mieszkania w blokach. Tradycyjne drzwi zawiasowe, gdy są otwarte, zajmują sporo miejsca w pozycji „spoczynkowej” i niepotrzebnie ograniczają nam ilość miejsca w pomieszczeniu. Drzwi przesuwne nie mają tej wady.

Jeżeli chodzi o samodzielny montaż, to wcale nie jest on trudny. Nawet w wielu przypadkach jest to łatwiejsze, niż wieszanie tradycyjnych drzwi. Nawet drzwi przesuwne dwuskrzydłowe są bowiem bardzo lekkie, o wiele lżejsze od ich normalnego odpowiednika, przez co możemy je bez problemów powiesić i przymocować sami. Wystarczy nawiercić kilka otworów wiertarką, przykręcić ramę śrubami, włożyć drzwi w prowadnice i to wszystko. Więcej o ich montażu można przeczytać tutaj https://www.reno-reno.pl/instrukcja-montazu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak najlepiej zatroszczyć się o ekspozycje towaru sprzedawanego na sklepie?
Jak najlepiej zatroszczyć się o ekspozycje towaru sprzedawanego na sklepie?
Właściciele sklepów dbają o każdy szczegół, który mógłby nakłonić klienta do zakupów. Dobrym pomysłem na zwrócenie uwagi przechodzących osób jest […]
Ostatnie wpisy