Jak założyć trawnik krok po kroku?

Jak założyć trawnik krok po kroku?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Są dwie metody na założenie trawnika, pierwszą z nich jest układanie go z rolki. Jest to metoda stosunkowo prosta, ale droga. Zdecydowanie częściej zakładamy trawniki z siewu. Są one zdecydowanie tańsze, ale wymagają większej ilości czasu. Jak założyć trawnik, który będzie cieszył nasze oko? Czy warto zrobić to samemu?

Trawnik z siewu – jak go zakładać?

Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi ono być wolne od zanieczyszczeń powstałych w trakcie budowy domu i odpowiednio spulchnione. Warto zaopatrzyć się w dobrą glebogryzarkę, która przyspieszy pracę. Po przygotowaniu i wyrównaniu terenu wysiewamy nasiona, które koniecznie muszą zostać przysypane ziemią. Następnie przez około 2 tygodnie należy zraszać trawnik wodą, by przyspieszyć jego kiełkowanie. Jeśli nie chcemy tego robić samodzielnie a mamy ochotę na zakładanie trawników Kraków jest miastem, które zapewnia wiele firm ogrodniczych, które trudnią się zarówno zakładaniem trawników z siewu jak i z rolki. To prosty i szybki sposób, by pracą przy naszym ogrodzie zajęła się profesjonalna firma z okolicy. Fachowcy oprócz samego założenia trawnika pomogą nam jeszcze w wyborze nasion i instalacji systemu nawadniającego nasz trawnik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strój dla początkującego snowboardzisty
Strój dla początkującego snowboardzisty
Zima to doskonały czas na wzięcie urlopu i udanie się na wyjazd snowboardowy w góry. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z […]
Ostatnie wpisy