Co zamontować w nowym domu?

Co zamontować w nowym domu?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie budowy oraz urządzania domu warto zadbać o zamontowanie w nim odpowiednich instalacji oraz innych niezbędnych elementów. Decydujmy się przede wszystkim na takie rozwiązania, które podnoszą komfort życia i gwarantują oszczędność czasu, a jednocześnie wpływają na zwiększenie wartości budynku. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, gdy będziemy chcieli w przyszłości sprzedać obiekt. Podstawą jest oczywiście funkcjonalny licznik prądu, ale oprócz tego nie obejdzie się choćby bez systemu alarmowego czy detektorów dymu.

Rozwiązania wpływające na nasze bezpieczeństwo i komfort

W nowym domu należy przede wszystkim zamontować instalację alarmową (z kilkoma typami czujników), monitoring, a także drzwi i okna antywłamaniowe. Jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa i optymalnej ochrony przed złodziejami czy intruzami. Poza tym warto zainwestować w specjalne detektory dymu oraz czadu, zwłaszcza że nie jest to ogromny wydatek. Duże znaczenie w kontekście komfortu ma również odpowiednie ogrzewanie – w tym przypadku postawmy na kocioł o minimalnym poziomie obsługi, przeznaczony do spalania wysokokalorycznych paliw stałych, takich jak ekogroszek czy pellet. Powinien on być wyposażony w zawory trójdrogowe, odpowiedzialne za ochronę przed korozją niskotemperaturową. Pozostałe inteligentne rozwiązania to m.in.:

– zewnętrzne rolety sterowane elektrycznie – koniecznie zintegrowane z systemem alarmowym

– odkurzacz centralny – umożliwiający łatwe sprzątanie pomieszczeń bez konieczności noszenia ze sobą urządzenia

– czujniki ruchu połączone z oświetleniem – na korytarzu, przed garażem itp.

– wyłączniki schodowe – w sypialni (np. przy łóżku) oraz w salonie (obok fotela lub kanapy)

– panele fotowoltaiczne na dachu

– system klimatyzacji mechanicznej (z rekuperatorem) 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Garderoba ciężarnej kobiety – co powinno się w niej znaleźć?
Garderoba ciężarnej kobiety – co powinno się w niej znaleźć?
Ciąża to piękny, ale także dosyć męczący okres w życiu kobiety. Nie każdy stan błogosławiony przechodzi się gładko i bez […]
Ostatnie wpisy