Jak zacząć naukę języka angielskiego?

Jak zacząć naukę języka angielskiego?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Język angielski jest obecnie jednym z najpowszechniejszych języków obcych, jednak jego znajomość u każdego z nas może wyglądać inaczej. Dlaczego tak jest? Otóż zakres umiejętności językowych określają poziomy języka angielskiego wg Rady Europy, które dzielimy na:
a) początkujący A1 – Beginner, A2 – Pre-Intermediate
b) średniozaawansowany B1 – Intermediate, B2 – Upper-Intermediate
c) zaawansowany C1 – Advanced oraz C2 – Proficient. 

W zależności od tego, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z językiem, czy już wcześniej mieliśmy z nim jakiś kontakt, ale z braku motywacji lub innych powodów z niego zrezygnowaliśmy, przede wszystkim powinniśmy jasno określić sobie cele. Chociażby dotyczącego tego, co chcemy osiągnąć dzięki znajomości języka, do czego ma nam on być przydatny oraz jaki czas wyznaczamy sobie na realizację swoich postanowień. Pomoże nam to w późniejszym dopasowaniu metod nauki. 

O czym pamiętać?

Na samym początku warto, abyśmy wyszukali odpowiednie materiały, które będą nam niezbędne do nauki. Mogą to być wszelkiego rodzaju książki, zarówno pisane w języku angielskim, jak i zawierające ćwiczenia gramatyczne. Świetnym i sprawdzonym sposobem jest także nauka poprzez oglądanie ulubionych filmów i seriali po angielsku z napisami w języku ojczystym. Dzięki temu nie tylko uczymy się nowych słów, ale też osłuchujemy się z językiem. Jeżeli nie mamy możliwości posługiwania się językiem obcym w mowie, możemy zapisać się na kurs językowy, na przykład na język angielski konwersacje Kraków oferuje wiele placówek, w których można skorzystać z takiej formy zajęć. 

Dobrym pomysłem będzie również zrobienie planu, z pomocą którego zachowamy systematyczność w nauce. Możemy rozpisać go następująco: 45 minut – zajęcia praktyczne z wymowy, 30 minut – odcinek serialu w języku angielskim, 10 minut – słuchanie wiadomości po angielsku, 20 minut – ćwiczenia gramatyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na ocieplenie budynku i jakimi sposobami można je wykonać?
Dlaczego warto się zdecydować na ocieplenie budynku i jakimi sposobami można je wykonać?
Izolacja to proces otaczania budynku materiałem, który spowalnia przepływ ciepła. Można to zrobić za pomocą różnych środków, takich jak zainstalowanie […]
Ostatnie wpisy