Malowanie okien – jak dobrać odpowiednią farbę?

Malowanie okien – jak dobrać odpowiednią farbę?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ramy okienne wykonane z drewna po pewnym czasie tracą swój świetny wygląd i konieczne jest ich odnowienie. Świetnym sposobem na to jest ich pomalowanie. W tym celu musimy zakupić dobrej jakości farby, które doskonale pokryją powierzchnię ramy oraz zabezpieczą ją przed uszkodzeniami. 

Na co zwrócić uwagę wybierając farbę do okien?

Na samym początku, przed rozpoczęciem prac trzeba przygotować ramy do malowania. Należy usunąć z nich starą łuszczącą się farbę. Jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym wypadku nowa farba będzie odchodziła wraz z płatami starej. Dobrym pomysłem jest także nałożenie podkładu, dzięki czemu kolor będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty, a powstała na ramie powłoka – trwalsza. Do malowania okien trzeba wybrać odpowiednią farbę, która przystosowana jest do danego materiału. Jeśli więc chcemy odświeżyć wygląd okien wykonanych z PCV trzeba wybrać farbę przeznaczoną do malowania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Można znaleźć je za pośrednictwem witryny https://www.majic.pl/sklep/pl/farby/farby-do-okien/. Dostępne są one w wielu kolorach, dzięki czemu można dopasować odcień do własnych potrzeb. W przypadku okien drewnianych można użyć farby kryjącej, która stworzy nową powłokę. Jeśli jednak powierzchnia ramy jest w dobrym stanie i wymaga jedynie odświeżenia, powinniśmy zastosować farbę transparentną. Nie zakrywają one usłojenia, co ma miejsce w przypadku farby kryjącej. Są one dostępne w różnych kolorach np. sosna czy dąb sonoma, co sprawia, że za ich pomocą można jeszcze bardziej podkreślić piękno drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne mydła w kostce
Naturalne mydła w kostce
Kojarzone jeszcze do niedawna z czasami minionymi mydła w kostkach ponownie zyskują na popularności. Z uwagi na zagrożenia wynikające z […]
Ostatnie wpisy