Jak wybrać odpowiednie skarpetki do garnituru?

Jak wybrać odpowiednie skarpetki do garnituru?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektóre okazje wymagają szczególnej oprawy, a odpowiedni ubiór pomaga podkreślić wagę wydarzenia. Dlatego też garnitur jest tak chętnie wybierany jako podstawa eleganckiej stylizacji. Dotyczy to zwłaszcza przyjęć ślubnych i innych znaczących uroczystości. Jednak po garnitur sięgnąć można również z okazji wieczornej kolacji, bankietu, czy spotkania biznesowego. By wyglądać stylowo, a zarazem czuć się komfortowo, warto pamiętać o dodatkach, takich jak skarpetki oraz buty. Na co zatem warto zwracać uwagę, wybierając skarpetki do garnituru?

Spójne barwy

Mimo że często ich znaczenie nie jest doceniane, odpowiednio dobrane skarpety nie tylko gwarantują wygodę i komfort noszenia, ale potrafią też wpłynąć na całokształt stroju. Ubiory formalne, do jakich zaliczany jest garnitur, tradycyjnie wymagają skarpetek w stonowanym, jednolitym odcieniu. Najlepiej dobierać je do typu oraz barwy spodni, w taki sposób, by były w tym samym kolorze lub o kilka tonów ciemniejsze. Przykładowo, szary garnitur uzupełnić można grafitowymi skarpetkami bawełnianymi. Kompletując stylizację, można również nawiązać do barwy butów. Warto jednak pamiętać, że po czarne skarpetki sięga się jedynie wtedy, gdy nie tylko obuwie, a cały garnitur jest w tym kolorze. W przypadku grafitowego garnituru i czarnych lakierków lepiej sięgnąć po ciemnoszare skarpetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy palety mogą być higieniczne?
Czy palety mogą być higieniczne?
Firmy transportowe na masową skalę korzystają z palet, które stanowią praktyczny i wygodny nośnik różnego rodzaju towarów. Najczęściej wykonane są […]
Ostatnie wpisy