Jak urządzić mieszkanie “ w starym stylu”?

Planując remont lub wykończenie wnętrza, mamy do wyboru wiele aranżacji, według których możemy zaplanować wyposażenie i dodatki do każdego z pomieszczeń w naszym domu. Jeśli wciąż poszukujesz inspiracji, jednym ze stylów, który cieszy się rosnącą popularnością, jest styl retro. Czy warto się na niego zdecydować?

Nie tylko klasyka

Zmianę stylistyki wnętrza dobrze zacząć od doboru odpowiednich mebli i wyposażenia. W salonie czy sypialni urządzonej w starym wydaniu dobrze, żeby znalazło się dużo elementów drewnianych. Prostota tych mebli wypłynie na wyjątkowy charakter wnętrza, dodając mu stylu i elegancji.

Urządzenie wnętrza w starym stylu nie musi wcale oznaczać nudy i powagi. Możesz pokusić się o puszczenie wodzy fantazji. Mile widziane są meble zdobione, inkrustowane, które zawierają rzeźbienia, oryginalne esy-floresy, motywy roślinne czy bardziej egzotyczne wzornictwo, jeśli postawimy na meble kolonialne.

Aby kompozycja wnętrza retro była harmonijna, należy pamiętać również o dodatkach i elementach wykończenia. Dobrze, żeby zdobienia pojawiały się nie tylko na blatach stołu, ale również na ścianach, bibelotach czy drzwiczkach do komody lub kredensu. Klamki w starym stylu podkreślą charakter reszty wyposażenia i efektownie ozdobią wnętrze, dodając mu nobliwości i wyrafinowania.

Styl retro kojarzony jest również z romantyczną atmosferą, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby klamki, uchwyty, zegary i wazony prezentowały motywy miłosne jak splecione gołębie, serca lub zawierały kwiecistą ornamentykę.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 6 =