Jak poradzić sobie z narastającymi długami – co można zrobić?

Jak poradzić sobie z narastającymi długami – co można zrobić?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularną formą pozyskiwania środków na zakup mieszkania czy samochodu, jest korzystanie z kredytu bankowego. Może się jednak zdarzyć, że kredytobiorcę spotka jakaś trudna sytuacja finansowa i nie jest w stanie regularnie dokonywać spłaty. Wzięcie kolejnego kredytu lub pożyczki nie rozwiązuje problemu, może nawet spowodować pogłębiającą się spiralę zadłużeń. Jak można sobie z tym poradzić?

Spłata długu na dogodnych warunkach

Zadłużenie wzrasta z powodu narastających odsetek od rat kredytu, które nie są spłacane terminowo. Z czasem kwota staje się niemożliwa do uregulowana z użyciem aktualnych lub przewidywanych dochodów. Najczęściej jedynym wyjściem z takiego kryzysu jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Procedura ta wymaga złożenia wniosku do sądu, który wyznacza syndyka odpowiedzialnego za plan spłaty. Umożliwia to zaspokojenie roszczeń wszystkich wierzycieli bez konieczności wdrożenia postępowania komorniczego.

Czy niezbędna jest pomoc prawna?

Rozwiązanie takiego problemu drogą sądową wymaga znajomości przepisów prawnych i procedur postępowania. Na przykład zespół adwokatów działający na terenie Bydgoszczy i Inowrocławia, ze strony https://konsorcjumadwokatow.com/adwokat-wyrzysk/ udziela wszelkich porad w tym zakresie. Doświadczeni prawnicy mogą też poprowadzić w sądzie sprawę upadłości konsumenckiej na wszystkich jej etapach. Pomoc prawna pomoże dłużnikowi w przetrwaniu najtrudniejszego okresu oraz w stopniowym wychodzeniu z niewypłacalności, a w efekcie odzyskaniu płynności finansowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką ubikację wybrać?
Jaką ubikację wybrać?
Dziś wiele osób ma problem z urządzeniem łazienki. Zazwyczaj jest to bardzo małe pomieszczenie i niekiedy nie mamy pomysłu na […]
Ostatnie wpisy