Jak nauczyć się iść na kompromis w związku?

Jak nauczyć się iść na kompromis w związku?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas marzy o udanym związku oraz małżeństwie, jednak zdarza się, że rzeczywistość dalece odbiega od wszelkich wyobrażeń. Wiele par, zarówno z krótkim, jak i dość długim już stażem zmaga się z codziennymi sprzeczkami i konfliktami na polu niekiedy naprawdę błahych spraw. Jak poradzić sobie z takimi sytuacjami i jak je trwale zażegnać?

Kompromis, czyli sztuka dogadywania się zawsze i wszędzie

Z nie do końca zrozumiałego powodu w ogólnej świadomości przyjęło się, że kompromis jest wtedy, kiedy obie strony coś tracą. Nic bardziej mylnego! Dążenie do porozumienia powinno być zawsze priorytetowe w przypadku wystąpienia konfliktu, zwłaszcza jeśli dotyczy on dwojga bliskich sobie osób. Podstawową metodą wypracowywania porozumienia jest rozmowa, jednak co zrobić w przypadku, w którym z powodu narastających problemów staje się ona niemożliwa do przeprowadzenia w domowych warunkach?

Wtedy najlepiej zasięgnąć pomocy osoby neutralnej, tzw. mediatora, w którego rolę najczęściej wciela się psycholog podczas terapii. Jedną z takich terapii, nad którymi warto się zastanowić jest oczywiście znana i rozpowszechniona głównie za pomocą świata popkultury terapia małżeńska. Podczas spotkań para może nie tylko w neutralnej atmosferze podzielić się swoimi troskami, obawami i przedstawić wzajemne zarzuty wobec siebie, lecz również nauczyć się technik komunikacji w sytuacjach kryzysowych oraz metod wypracowywania jakże potrzebnego kompromisu. Więcej na temat tego rozwiązania można przeczytać na https://osrodek-centrum.pl/uslugi/terapia-malzenska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o akcesoria fryzjerskie?
Jak dbać o akcesoria fryzjerskie?
Salony fryzjerskie to miejsca, w których konieczne jest przestrzeganie ścisłych zasad dotyczących higieny (w trosce o zdrowie klientów i pracowników). […]
Ostatnie wpisy